JSM 2019-2020

Turnaukset niin Suomessa kuin ulkomailla, myös muut shakkiin liittyvät.
Eetu Tiiva
Viestit: 51
Liittynyt: 23 Heinä 2016 21:31
Paikkakunta: Helsinki
Seura: SeinSK

JSM 2019-2020

Lukematon viesti Kirjoittaja Eetu Tiiva » 16 Kesä 2019 14:26

JSM:n tulevan kauden lohkojako on nyt julkaistu kolmen ylimmän sarjatason osalta. Lohkojako löytyy tässä viestissä olevasta liitteestä.

Lohkojen ohjelmat pyritään julkaisemaan lähipäivinä.

-JSM-toimikunta
Liitteet
JSM 2019-2020 lohkojako.pdf
(123.9 KiB) Tiedosto ladattu 142 kertaa

Eetu Tiiva
Viestit: 51
Liittynyt: 23 Heinä 2016 21:31
Paikkakunta: Helsinki
Seura: SeinSK

Re: JSM 2019-2020

Lukematon viesti Kirjoittaja Eetu Tiiva » 06 Heinä 2019 13:13

Alapuolella JSM:n tulevan kauden ohjelmat kolmen ylimmän sarjatason osalta. Liitetiedosto sisältää ohjelman kenties hieman helpommin luettavassa muodossa. Ohjelma julkaistaneen myös liiton virallisissa kanavissa lähipäivinä.

Ohjelma voi vielä elää erityisesti HSL-alueen kerhojen kotiotteluiden pelipaikkojen osalta, riippuen siitä, haluaako kerho pelata Areenalla vai jossakin muualla.

Erikoismääräykset julkaistaan lähipäivinä ja liigan matkakulujen tasauspäätös julkaistaan syksyn aikana.

Mikäli havaitsette virheitä tai ilmenee muuta kysyttävää, ottakaa yhteyttä suoraan JSM-toimikuntaan: jsm1920@shakkiliitto.fi

Toimikunta pahoittelee hieman normaalia myöhempää julkaisuajankohtaa.

-JSM-toimikunta

------------------------------------------------------------------------
JSM 2019/20

Lohkojaot

SM-Liiga

SK ComeOn
TammerSh
SalSK
JyS
TuTS
MatSK
EtVaS
Aatos
VammSK
KymS
HSK
MatSK/2

1.k 14.09.2019
HSL Areena ComeOn - HSK
Espoo MatSK - MatSK/2
--------------------------------
Tampere TamSh - SalSK
Tampere JyS - TuTS
--------------------------------
Sastamala VammSK - EtVaS
Kotka KymS - Aatos

2.k 15.09.2019
HSL Areena MatSK/2 - ComeOn
HSL Areena HSK - MatSK
--------------------------------
TAMPERE TuTS - TamSh
TAMPERE SalSK - JyS
--------------------------------
HSL Areena Aatos - VammSK
HSL Areena EtVaS - KymS

3.k 19.10.2019
TURKU ComeOn - VammSK
TURKU MatSK - KymS
--------------------------------
TURKU EtVaS - TamSh
TURKU Aatos - JyS
--------------------------------
Turku TuTS - MatSK/2
TURKU SalSK - HSK

4.k 20.10.2019
TURKU KymS - ComeOn
TURKU VammSK - MatSK
--------------------------------
TURKU JyS - EtVaS
TURKU TamSh - Aatos
--------------------------------
TURKU MatSK/2 - SalSK
TURKU HSK - TuTS

5.k 23.11.2019
Helsinki EtVaS - ComeOn
Helsinki Aatos - MatSK
--------------------------------
JYVÄSKYLÄ TamSh - HSK
Jyväskylä JyS - MatSK/2
--------------------------------
SASTAMALA SalSK - KymS
Sastamala TuTS - VammSK

6.k 24.11.2019
HSL Areena ComeOn - Aatos
HSL Areena MatSK - EtVaS
--------------------------------
JYVÄSKYLÄ MatSK/2 - TamSh
Jyväskylä HSK - JyS
--------------------------------
Sastamala VammSK - SalSK
SASTAMALA KymS - TuTS

7.k 08.02.2020
SALO TuTS - ComeOn
Salo SalSK - MatSK
--------------------------------
Tampere TamSh - VammSK
Jyväskylä JyS - KymS
--------------------------------
HSL Areena HSK - EtVaS
Espoo MatSK/2 - Aatos

8.k 09.02.2020
SALO ComeOn - SalSK
SALO MatSK - TuTS
--------------------------------
Kotka KymS - TamSh
Sastamala VammSK - JyS
--------------------------------
HSL Areena EtVaS - MatSK/2
HSL Areena Aatos - HSK

9.k 13.03.2020
HSL Areena ComeOn - JyS
HSL Areena MatSK - TamSh
--------------------------------
HSL Areena EtVaS - SalSK
HSL Areena Aatos - TuTS
--------------------------------
HSL Areena HSK - VammSK
HSL Areena MatSK/2 - KymS

10.k 14.03.2020
HSL Areena ComeOn - MatSK
HSL Areena JyS - TamSh
--------------------------------
HSL Areena EtVaS - Aatos
HSL Areena SalSK - TuTS
--------------------------------
HSL Areena HSK - MatSK/2
HSL Areena VammSK - KymS

11.k 15.03.2020
HSL Areena TamSh - ComeOn
HSL Areena MatSK - JyS
--------------------------------
HSL Areena TuTS - EtVaS
HSL Areena Aatos - SalSK
--------------------------------
HSL Areena KymS - HSK
HSL Areena MatSK/2 - VammSK

1. divisioona

LOHKO 1

KS-58
RaahLi
KarjUra
PSY
TammerSh/2
VSS
AkaaS
TuTS/2

1.k 14.09.2019
Vaasa RaahLi - AkaaS
Turku TuTS/2 - KS-58
Vaasa VSS - KarjU
Pori PSY - TamSh/2

2.k 19.10.2019
Raahe RaahLi - TamSh/2
Akaa AkaaS - PSY
HSL Areena KS-58 - VSS
Raasepori KarjU - TuTS/2

3.k 23.11.2019
Tampere KarjU - RaahLi
Akaa AkaaS - VSS
Tampere TamSh/2 - TuTS/2
Pori PSY - KS-58

4.k 24.11.2019
Tampere TamSh/2 - KarjU
Vaasa VSS - PSY
Tampere TuTS/2 - RaahLi
HSL Areena KS-58 - AkaaS

5.k 11.01.2020
Raahe RaahLi - VSS
Akaa AkaaS - KarjU
Pori PSY - TuTS/2
Tampere TamSh/2 - KS-58

6.k 08.02.2020
Pori PSY - RaahLi
Akaa AkaaS - TamSh/2
Vaasa VSS - TuTS/2
HSL Areena KS-58 - KarjU

7.k 14.03.2020
Raahe RaahLi - KS-58
Raasepori KarjU - PSY
Tampere TamSh/2 - VSS
Turku TuTS/2 - AkaaS

Lohko 2

JoeSK
Gambiitti
KSY
JyS/2
EtVaS/2
LahS
KäpSK
MatSK/3

1.k 14.09.2019
Espoo MatSK/3 - JoeSK
HSL Areena KäpSK - Gambiitti
Helsinki EtVaS/2 - KSY
Jyväskylä JyS/2 - LahS

2.k 19.10.2019
Joensuu JoeSK - JyS/2
Kuopio KSY - MatSK/3
Lahti LahS - Gambiitti
Helsinki EtVaS/2 - KäpSK

3.k 23.11.2019
Kuopio JoeSK - KäpSK
Kuopio KSY - LahS
Jyväskylä JyS/2 - EtVaS/2
Vantaa Gambiitti - MatSK/3

4.k 24.11.2019
Kuopio LahS - JoeSK
Kuopio KäpSK - KSY
Jyväskylä JyS/2 - MatSK/3
Vantaa Gambiitti - EtVaS/2

5.k 11.01.2020
Joensuu JoeSK - KSY
Jyväskylä JyS/2 - Gambiitti
Lahti LahS - KäpSK
Espoo MatSK/3 - EtVaS/2

6.k 08.02.2020
Jyväskylä EtVaS/2 - JoeSK
Vantaa Gambiitti - KSY
Espoo MatSK/3 - LahS
HSL Areena KäpSK - JyS/2

7.k 14.03.2020
Joensuu JoeSK - Gambiitti
Kuopio KSY - JyS/2
Lahti LahS - EtVaS/2
Espoo MatSK/3 - KäpSK

2. divisioona

Lohko 1

HSK/2
TSY
Gambiitti/2
LauttSSK/3
KS-58/2
JärvSK
HämSK

1.k 14.09.2019
Turku TSY - HämSK
Vantaa Gambiitti/2 - JärvSK
HSL Areena LauttSSK/3 - KS-58/2

2.k 19.10.2019
HSL Areena HSK/2 - TSY
Hämeenlinna HämSK - Gambiitti/2
Järvenpää JärvSK - LauttSSK/3

3.k 20.10.2019
Vantaa Gambiitti/2 - HSK/2
HSL Areena LauttSSK/3 - HämSK
HSL Areena KS-58/2 - JärvSK

4.k 23.11.2019
HSL Areena HSK/2 - LauttSSK/3
Turku TSY - Gambiitti/2
Hämeenlinna HämSK - KS-58/2

5.k 11.01.2020
HSL Areena KS-58/2 - HSK/2
HSL Areena LauttSSK/3 - TSY
Järvenpää JärvSK - HämSK

6.k 08.02.2020
HSL Areena HSK/2 - JärvSK
Turku TSY - KS-58/2
Vantaa Gambiitti/2 - LauttSSK/3

7.k 14.03.2020
Hämeenlinna HämSK - HSK/2
Järvenpää JärvSK - TSY
HSL Areena KS-58/2 - Gambiitti/2

Lohko 2

TaSK
SalSK/2
Gambiitti/3
MatSK/4
EtVaS/3
LauttSSK
I-HSK

1.k 14.09.2019
Salo SalSK/2 - I-HSK
Vantaa Gambiitti/3 - LauttSSK
Espoo MatSK/4 - EtVaS/3

2.k 19.10.2019
Vantaa Gambiitti/3 - TaSK
HSL Areena MatSK/4 - I-HSK
HSL Areena EtVaS/3 - LauttSSK

3.k 20.10.2019
HSL Areena LauttSSK - MatSK/4
HSL Areena I-HSK - Gambiitti/3
Tampere TaSK - SalSK/2

4.k 23.11.2019
HSL Areena I-HSK - EtVaS/3
Tampere TaSK - MatSK/4
Salo SalSK/2 - Gambiitti/3

5.k 11.1.2020
Espoo/HSL MatSK/4 - SalSK/2
Helsinki EtVaS/3 - TaSK
HSL Areena LauttSSK - I-HSK

6.k 08.02.2020
Tampere TaSK - LauttSSK
Salo SalSK/2 - EtVaS/3
Vantaa Gambiitti/3 - MatSK/4

7.k 14.03.2020
Helsinki EtVaS/3 - Gambiitti/3
HSL/Helsinki LauttSSK - SalSK/2
HSL Areena I-HSK - TaSK

Lohko 3

Pässi
ESK
HämSK/2
EtVaS/4
LauttSSK/2
LoimSK
TamSh/3

1.k 14.09.2019
Espoo ESK - TamSh/3
Hämeenlinna HämSK/2 - LoimSK
HSL Areena EtVaS/4 - LauttSSK/2

2.k 19.10.2019
Helsinki Pässi - ESK
Tampere TamSh/3 - HämSK/2
Loimaa LoimSK - EtVaS/4

3.k 20.10.2019
Hämeenlinna HämSK/2 - Pässi
Helsinki EtVaS/4 - TamSh/3
HSL Areena LauttSSK/2 - LoimSK

4.k 23.11.2019
Helsinki Pässi - LoimSK
Espoo ESK - LauttSSK/2
Helsinki EtVaS/4 - HämSK/2

5.k 11.01.2020
HSL Areena LauttSSK/2 - Pässi
Espoo ESK - EtVaS/4
Loimaa LoimSK - TamSh/3

6.k 08.02.2020
Helsinki Pässi - EtVaS/4
Hämeenlinna HämSK/2 - ESK
Tampere TamSh/3 - LauttSSK/2

7.k 14.03.2020
Tampere TamSh/3 - Pässi
Loimaa LoimSK - ESK
HSL Areena LauttSSK/2 - HämSK/2

Lohko 4

OSS
KurVi
JoeSK/2
KSY/2
KokkSK
Moukat
SeinSK

14.09.2019 klo 10.00
Kuopio KSY/2 - SeinSK
Kuopio OSS - JoeSK/2

14.09.2019 klo 16.00
Kuopio JoeSK/2 - SeinSK
Kuopio KSY/2 - OSS

15.09.2019 klo 10.00
Kuopio KokkSK - KSY/2
Kuopio KurVi - JoeSK/2

15.09.2019 klo 16.00
Kuopio KSY/2 - KurVi
Kuopio JoeSK/2 - KokkSK

19.10.2019
Seinäjoki SeinSK - Moukat

23.11.2019
Tampere Moukat - KurVi

11.01.2020 klo 10.00
Kokkola KokkSK - Moukat
Kokkola SeinSK - OSS

11.01.2020 klo 16.00
Kokkola OSS - Moukat
Kokkola SeinSK - KokkSK

11.01.2020
Joensuu JoeSK/2 - KSY/2

12.01.2020 klo 10.00
Kokkola KurVi - OSS

12.01.2020 klo 16.00
Kokkola KokkSK - KurVi

08.02.2020
Jyväskylä Moukat - JoeSK/2
Kurikka KurVi - SeinSK
Oulu OSS - KokkSK

14.03.2020
Tampere Moukat - KSY/2
Liitteet
JSM-ohjelma 1920.pdf
(119.92 KiB) Tiedosto ladattu 28 kertaa

Eetu Tiiva
Viestit: 51
Liittynyt: 23 Heinä 2016 21:31
Paikkakunta: Helsinki
Seura: SeinSK

Re: JSM 2019-2020

Lukematon viesti Kirjoittaja Eetu Tiiva » 13 Heinä 2019 23:34

Tulevan kauden erikoismääräykset on nyt julkaistu. Ne löytyvät tämän viestin yhdeydessä olevasta liitteestä. Määräykset julkaistaneen liiton virallisissa kanavissa lähipäivinä.

-JSM-toimikunta
Liitteet
JSM 2019-2020_Erikoismääräykset.pdf
(201.46 KiB) Tiedosto ladattu 88 kertaa

Vastaa Viestiin

Paikallaolijat

Käyttäjiä lukemassa tätä aluetta: Majestic-12 [Bot], Niki Paajala ja 56 vierailijaa