Koululaisten SM 2018 Akaa 24.-25.11.2018

Kaikille tarkoitettu tiedotealue, mm. kutsut
Ossi Kuparinen
Viestit: 12
Liittynyt: 01 Heinä 2018 12:11
Paikkakunta: Akaa
Seura: Akaan Shakki

Koululaisten SM 2018 Akaa 24.-25.11.2018

Lukematon viesti Kirjoittaja Ossi Kuparinen » 25 Syys 2018 10:08

Shakin koululaisten Suomen mestaruus 2018

Ajankohta: 24.11.2018 – 25.11.2018

Pelipaikka: Arvo Ylpön koulu, Sontulantie 6, Toijala AKAA

Miettimisaika: 50 min + 10 sek/siirto

Osanoton varmistus: Lauantai 24.11 klo 8.45-9.45

Kierrokset: (Ryhmät A,B,C):
La 24.11 - 1. kierros klo 10.15, 2. kierros klo 12.45, ruokailutauko, 3. kierros klo 15.45 ja 4. kierros klo 18.15.
Su 25.11 – 5. kierros klo 10.00, 6. kierros klo 12.30, ruokailutauko, 7. kierros klo 15.30. Palkintojen jako pelien päätyttyä.

Kierrokset: (Ryhmät D,E,F):
La 24.11 - 1. kierros klo 10.15, ruokailutauko, 2. kierros klo 13.15, 3. kierros klo 15.45 ja 4. kierros klo 18.15.
Su 25.11 – 5. kierros klo 10.00, ruokailutauko, 6. kierros klo 12.30, 7. kierros klo 15.30. Palkintojen jako pelien päätyttyä.

Osanottomaksu: 20 €

Ilmoittautuminen: Maksamalla osanottomaksu Akaan Shakin tilille FI28 5472 0420 0157 92 viimeistään 14.11. Lisäksi EHDOTTOMASTI tarkka erittely ilmoittautumisista ja suoritetuista maksuista sähköpostilla osoitteeseen koulusm2018@gmail.com. Ilmoitettavat asiat: pelaajan nimi, koulu, tarkka syntymäaika ja sarja, johon osallistuu. Jälki-ilmoittautuminen pelipaikalla ei ole mahdollista.

Yhteydenotot: koulusm2018@gmail.com, Ossi Kuparinen 044-3186511, Veikko Rantanen 0440-100858

Sarjat syntymävuosien mukaan: A 1998-2001, B 2002-2003, C 2004-2005, D 2006-2007, E 2008-2009. Lisäksi F-sarja 2010 tai myöhemmin syntyneille. Nuoremman ikäluokan pelaaja voi halutessaan pelata vanhemmassa ikäsarjassa. Kaikissa sarjoissa pelataan enintään 7 kierrosta. Sarjoja voidaan tarvittaessa yhdistää. Mestaruuksista pelataan tarvittaessa uusinta, muut sijat vertaillaan. Erillisiä tyttöjen sarjoja ei pelatata, mutta ikäsarjojen parhaat tytöt palkitaan.
Lisäksi tarvittaessa H-sarja huoltajille ja opettajille.

Palkinnot: Sarjoittain kolmelle parhaalle mitalit, A-E -sarjojen kaksi parasta saavat edustusoikeuden PM-kilpailuun.

Majoitusvaihtoehtoja:
-Hotelli Actas (300 m), http://www.hotelackas.fi/ , 045-51852230.
-Villi Ullakko (600 m), 040-5186176.
-Päivölän kansanopisto (7 km) Päivölän opistolla on mahdollista majoittua kisaviikonloppuna (pe-su tai la-su) opiskelijamajoituksessa 50 €/vrk kahden hengen huoneessa, sis. aamiaisen.
Lisäpatja huoneeseen 10€/hlö, sis. aamiaisen (eli 2 hlö 50 €/vrk tai 3 hlö lisäpatjalla 60 €/vrk, sis. aamiaiset). Huoneita rajallinen määrä. HUOM! Ilmoita mahdolliset yhteiskyytitarpeet
Päivölästä pelipaikalle ilmoittautumisen yhteydessä. Majoitusvaraukset sähköisesti linkistä : https://www.paivola.fi/fi/course/161. Osoite: Päivöläntie 52, 37770 Tarttila (Valkeakoski)
Puh. 032332200, toimisto@paivola.fi, Majoitusvaraus on voimassa, kun olet saanut hyväksyntäviestin Päivölän toimistolta.
-Viialan Seurahuone (9km), viialan.seurahuone@mesku.fi, 03-5434544.
-Ilolan maatilamatkailu (10 km), 040-5968027.
-Valkeakoski Valtikka, (20 km), 03-5771400.
Lisäksi Hämeenlinnan ja Tampereen vaihtoehdot, matkaa molempiin noin 40 km.

Muuta: Pelipaikalla kahvio ja ruokailumahdollisuus seuraavasti:
Lauantaina 24.11. lounas (laktoositon, gluteeniton, pähkinätön, manteliton, kananmunaton):
á 8€/ hlö. Kinkkukiusaus, vihreäsalaatti, porkkanaraaste, suolakurkku, Leipä, voi, jäävesi.

Sunnuntaina 25.11. lounas (laktoositon, gluteeniton, pähkinätön, manteliton, kananmunaton):
á 8 €/hlö. Perunasose, jauhelihakastike, vihreäsalaatti, kurkkusalaatti, puolukkasurvos. Leipä, voi, jäävesi.

HUOM! Tarvitsemanne ylläolevat ruokailut maksetaan ETUKÄTEEN ilmoittautumismaksujen yhteydessä Akaan Shakin tilille ja osanoton varmistuksen yhteydessä jaetaan vastaavat
ruokailulipukkeet molemmille päiville erikseen. Ja siksi keittiö edellyttääkin, että jokainen tilaaja erittelee lounaiden tarpeen molemmille päiville erikseen.

Lähistöllä on lisäksi useita erilaisia ruokapaikkoja, joissa on mahdollisuus ruokailla.

Tervetuloa Akaaseen!
Ossi Kuparinen
AkaaS, pj

Ossi Kuparinen
Viestit: 12
Liittynyt: 01 Heinä 2018 12:11
Paikkakunta: Akaa
Seura: Akaan Shakki

Re: Koululaisten SM 2018 Akaa 24.-25.11.2018

Lukematon viesti Kirjoittaja Ossi Kuparinen » 30 Loka 2018 12:22

Hei kaikille!

Koululaisten SM-kisaan ilmoittautumiseen on hieman yli kaksi viikkoa aikaa ilmoittautua!!
Ilm viimeistään 14.11. klo 24.00 mennessä!

Ohjeet ilmoittautumiseen alla ja viestiketjussa muu info!

Tällä hetkellä on 12 koululaista ilmoittautunut!


terveisin

Ossi Kuparinen


Osanottomaksu: 20 €

Ilmoittautuminen: Maksamalla osanottomaksu Akaan Shakin tilille FI28 5472 0420 0157 92 viimeistään 14.11. Lisäksi EHDOTTOMASTI tarkka erittely ilmoittautumisista ja suoritetuista maksuista sähköpostilla osoitteeseen koulusm2018@gmail.com. Ilmoitettavat asiat: pelaajan nimi, koulu, tarkka syntymäaika ja sarja, johon osallistuu. Jälki-ilmoittautuminen pelipaikalla ei ole mahdollista.

Yhteydenotot: koulusm2018@gmail.com, Ossi Kuparinen 044-3186511, Veikko Rantanen 0440-100858

Ossi Kuparinen
Viestit: 12
Liittynyt: 01 Heinä 2018 12:11
Paikkakunta: Akaa
Seura: Akaan Shakki

Re: Koululaisten SM 2018 Akaa 24.-25.11.2018

Lukematon viesti Kirjoittaja Ossi Kuparinen » 05 Marras 2018 14:57

Hei kaikille!

Koululaisten SM-kisaan ilmoittautumiseen on hieman yli viikko aikaa ilmoittautua!!
Ilm viimeistään 14.11. klo 24.00 mennessä!

Ohjeet ilmoittautumiseen oheisessa viestiketjussa samaten muu info!

Tällä hetkellä on eli 5.11. klo 15 on 24 koululaista ilmoittautunut!

terveisin

Ossi Kuparinen

Ossi Kuparinen
Viestit: 12
Liittynyt: 01 Heinä 2018 12:11
Paikkakunta: Akaa
Seura: Akaan Shakki

Re: Koululaisten SM 2018 Akaa 24.-25.11.2018

Lukematon viesti Kirjoittaja Ossi Kuparinen » 07 Marras 2018 09:50

Hei!

Hei kaikille!

Koululaisten SM-kisaan ilmoittautumiseen on hieman yli viikko aikaa ilmoittautua!!
Ilm viimeistään 14.11. klo 24.00 mennessä!

HUOM! Korjaus ryhmän A syntymävuosiin! Oikea aikaraja ovat 1998-2001 eikä 1999-2001!!

Ohjeet ilmoittautumiseen oheisessa viestiketjussa samaten muu info!



Eli mukaan mahtuu vielä oikein hyvin!!

terveisin

Ossi Kuparinen

(Ylläpito poistanut nimet koska listalla on liikaa tietoa. TP)

Ossi Kuparinen
Viestit: 12
Liittynyt: 01 Heinä 2018 12:11
Paikkakunta: Akaa
Seura: Akaan Shakki

Re: Koululaisten SM 2018 Akaa 24.-25.11.2018

Lukematon viesti Kirjoittaja Ossi Kuparinen » 08 Marras 2018 14:36

Hei!

Hei kaikille!

Koululaisten SM-kisaan ilmoittautumiseen on hieman vajaa viikko aikaa ilmoittautua!!
Ilm viimeistään 14.11. klo 24.00 mennessä!

HUOM!
Korjaus ryhmän A syntymävuosiin! Oikea aikaraja ovat 1998-2001 eikä 1999-2001!!
Lisäksi tuomaritoimikunta tiedottaa, että 1998 syntynyt osanottaja ei voi saada kilpailusta jaettavaa edustuspaikkaa PM-kilpailuun, koska he täyttävät ensi vuonna 21. PM-sarjat ovat A-sarjan osalta: Klasse A: Spillere som i det år nordisk mesterskap spilles fyller høyst 20 år.
Nuorten PM-kisoja koskeva tieto löytyy Pohjoismaiden Shakkiliiton sivuilta http://www.sjakk.no/nordisk/ kohdasta "Individuelt ungdom".


Ohjeet ilmoittautumiseen oheisessa viestiketjussa samaten muu info!

Tällä hetkellä on 32 koululaista ilmoittautunut!

terveisin

Ossi Kuparinen


Ilmoittautuneet tähän mennessä eli 8.11. klo 14.30 mennessä


A 1998-2001
1. Takala Jaakko Päivölä, mat.linja, VLK
2. Kivimäki Kasper

B 2002-2003
1. NybergMax SYK, Helsinki
2. Oiling Alexander SYK, Helsinki
3. Luukkonen Leevi Päivölän kansanopisto, VLK

C 2004-2005
1. Aalto Patrick Olarin koulu, Espoo
2. Linnossuo Lauri Viikin Normaalikoulu
3. Jaurakkajärvi Jonne, Talvikankaan koulu
4. Jaakkola Konsta Sääksjärven koulu, LEM
5. Keso Elias Sammon koulu, TRE
6. Hollmérus Elisabet Pälkäneen Yhteiskoulu
7. Wartiovaara Oliver Grundskolan Norsen
8. Lehtinen Justus Olarin koulu, Espoo
9. Vainikka Toni Kaurialan ylä-aste, HML
10. Eerola Axel English School Helsinki

D 2006-2007
1. Bungov Ilja Etelä-Hervannan koulu
2. Sokka Valtteri Vierumäen koulu, Vantaa
3. Lappi Aurora Tarttilan koulu, VLK
4. Kulmala Viktor Kullo Skola, Porvoo
5. Jokinen Sini Lielahden koulu, TRE
6. Moisio Miska Lentävänniemen koulu, TRE
7. Sarajärvi Milo Rasin koulu, Akaa
8. Sinitsyn Anton Kilonpuiston koulu
9. Aapola Volter Järvenpään Yhteiskoulu

E 2008-2009
1. Salonen Aku Vuoniityn pk (Helsinki)
2. Asikainen Eeli S:t Karins svenska skola
3. Jaakkola Niklas Vehmaisten koulu,TRE
4. Sofieva Alexandra HY, Viikin norm.koulu
5. Koota Ilkka Vasaramäen koulu, Turku
6. Häkkinen Aleksandr Haagan peruskoulu, HKI

F 2010 =->
1. Reunanen Emil Arabian peruskoulu
2. Heino Pessi The English School, HKI
3.

H (huoltajat/opettajat)
1. Jaakkola Vesa
2. Kulmala Petri
3. Reunanen Markku

Ossi Kuparinen
Viestit: 12
Liittynyt: 01 Heinä 2018 12:11
Paikkakunta: Akaa
Seura: Akaan Shakki

Re: Koululaisten SM 2018 Akaa 24.-25.11.2018

Lukematon viesti Kirjoittaja Ossi Kuparinen » 12 Marras 2018 09:25

ON LOPPUKIRIN AIKA!

Koululaisten SM-kisaan ilmoittautumiseen on vajaa kolme vuorokautta aikaa ilmoittautua!!
Ilm viimeistään 14.11. klo 24.00 mennessä!


Koululaisten SM, ilmoittautuneet, 12.11. klo 9.00 mennessä (koululaisia 50 kpl)


A 1998-2001
1. Takala Jaakko Päivölä, mat.linja, VLK
2. Kivimäki Kasper
3. Nazarova Anastasia Savitaipaleen lukio


B 2002-2003
1. NybergMax SYK, Helsinki
2. Oiling Alexander SYK, Helsinki
3. Luukkonen Leevi Päivölän kansanopisto, VLK
4. Tuloisela Tapio SYK, Helsinki
5. Laihonen Hanna Jyväskylä norm.koulun lukio


C 2004-2005
1. Aalto Patrick Olarin koulu, Espoo
2. Linnossuo Lauri Viikin Normaalikoulu
3. Jaurakkajärvi Jonne Talvikankaan koulu
4. Jaakkola Konsta Sääksjärven koulu
5. Keso Elias Sammon koulu, TRE
6. Hollmérus Elisabet Pälkäneen Yhteiskoulu
7. Wartiovaara Oliver Grundskolan Norsen
8. Lehtinen Justus Olarin koulu, Espoo
9. Vainikka Toni Kaurialan ylä-aste, HML
10. Eerola Axel English School Helsinki
11. Seitsonen Tapio Mankkaan koulu, Espoo

D 2006-2007
1. Bungov Ilja Etelä-Hervannan koulu
2. Sokka Valtteri Vierumäen koulu, Vantaa
3. Lappi Aurora Tarttilan koulu, VLK
4. Kulmala Viktor Kullo Skola, Porvoo
5. Jokinen Sini Lielahden koulu, TRE
6. Moisio Miska Lentävänniemen koulu, TRE
7. Sarajärvi Milo Rasin koulu, Akaa
8. Sinitsyn Anton Kilonpuiston koulu
9. Aapola Volter Järvenpään Yhteiskoulu
10. Kremenenko Anton Vuoniityn peruskoulu
11. Tasa Joel (X1) Soukan koulu, Espoo
12. Laturkar Iraj Espoo Int.School
13. Tiikasalo Taisto Snellmanin koulu, Kuopio
14. Seo Sunjae Kissanmaan koulu, TRE
15. Laihonen Veronika Kortepohjan koulu
16. Laihonen Rebekka Kortepohjan koulu


E 2008-2009
1. Salonen Aku Vuoniityn pk (Helsinki)
2. Asikainen Eeli S:t Karins svenska skola
3. Jaakkola Niklas Vehmaisten koulu,TRE
4. Sofieva Alexandra HY, Viikin norm.koulu
5. Koota Ilkka Vasaramäen koulu, Turku
6. Häkkinen Aleksandr Haagan peruskoulu, HKI
7. Valpas Jami Paavolan koulu, Alajärvi
8. Kremenenko Nikolai Vuoniityn peruskoulu
9. Pohjola Kauno Kissanmaan koulu, TRE
10. Viljamaa Markus Raholan koulu, TRE
11. Velagapudi Vihan Kuitinmaen koulu, Espoo


F 2010 =->
1. Reunanen Emil Arabian peruskoulu
2. Heino Pessi The English School, HKI
3. Kantele Elias Snellmanin koulu, Kuopio
4. Oksanen Maria Minerva Förskola


H (huoltajat/opettajat)
1. Jaakkola Vesa
2. Reunanen Markku

Ossi Kuparinen
Viestit: 12
Liittynyt: 01 Heinä 2018 12:11
Paikkakunta: Akaa
Seura: Akaan Shakki

Re: Koululaisten SM 2018 Akaa 24.-25.11.2018

Lukematon viesti Kirjoittaja Ossi Kuparinen » 14 Marras 2018 12:05

HUOMIO! LAST CALL!!

Koululaisten SM-kisaan ilmoittautumiseen on on enää tämä päivä aikaa ilmoittautua!!
Ilm viimeistään tänään 14.11. klo 24.00 mennessä!

Ohjeet tässä viestiketjussa!!

14.11. klo 11.45 (72 ilmoittautunutta)


A 1998-2001
1. Takala Jaakko Päivölä, mat.linja, VLK
2. Kivimäki Kasper
3. Nazarova Anastasia Savitaipaleen lukio
4. Salmelin Aaro Jyväskylän norm.k, lukio
5. Jaakkola Vilho Seinäjoen lukio

B 2002-2003
1. NybergMax SYK, Helsinki
2. Oiling Alexander SYK, Helsinki
3. Luukkonen Leevi Päivölän kansanopisto, VLK
4. Tuloisela Tapio SYK, Helsinki
5. Laihonen Hanna Jyväskylä norm.koulun lukio
6. Norlamo Sarabella Kulkurikoulu
7. Multanen Jimi Pikkolan yläaste, Kangasala

C 2004-2005
1. Aalto Patrick Olarin koulu, Espoo
2. Linnossuo Lauri Viikin Normaalikoulu
3. Jaurakkajärvi Jonne Talvikankaan koulu
4. Jaakkola Konsta Sääksjärven koulu, LEM
5. Keso Elias Sammon koulu, TRE
6. Hollmérus Elisabet Pälkäneen Yhteiskoulu
7. Wartiovaara Oliver Grundskolan Norsen
8. Lehtinen Justus Olarin koulu, Espoo
9. Vainikka Toni Kaurialan ylä-aste, HML
10. Eerola Axel English School Helsinki
11. Seitsonen Tapio Mankkaan koulu, Espoo
12. Vilkko Arvo Parolan yhteiskoulu
13. Tarsa Alexandr Suom.-ven. koulu (SVK), HKI
14. Tuominen MatiasLiedon Keskuskoulu, Lieto
15. Virtanen Leevi Mankkaan koulu, Espoo
16. Irjala Arttu   Kasavuoren koulu, Kauniainen


D 2006-2007
1. Bungov Ilja Etelä-Hervannan koulu
2. Sokka Valtteri Vierumäen koulu, Vantaa
3. Lappi Aurora Tarttilan koulu, VLK
4. Kulmala Viktor Kullo Skola, Porvoo
5. Jokinen Sini Lielahden koulu, TRE
6. Moisio Miska Lentävänniemen koulu, TRE
7. Sarajärvi Milo Rasin koulu, Akaa
8. Sinitsyn Anton Kilonpuiston koulu
9. Aapola Volter Järvenpään Yhteiskoulu
10. Kremenenko Anton Vuoniityn peruskoulu
11. Tasa Joel (X1) Soukan koulu, Espoo
12. Laturkar Iraj Espoo Int.School
13. Tiikasalo Taisto Snellmanin koulu, Kuopio
14. Seo Sunjae Kissanmaan koulu, TRE
15. Laihonen Veronika Kortepohjan koulu
16. Laihonen Rebekka Kortepohjan koulu
17. Pölkki Eino Pohjois-Haagan ala-aste



E 2008-2009
1. Salonen Aku Vuoniityn pk (Helsinki)
2. Asikainen Eeli S:t Karins svenska skola
3. Jaakkola Niklas Vehmaisten koulu,TRE
4. Sofieva Alexandra HY, Viikin norm.koulu
5. Koota Ilkka Vasaramäen koulu, Turku
6. Häkkinen Aleksandr Haagan peruskoulu, HKI
7. Valpas Jami Paavolan koulu, Alajärvi
8. Kremenenko Nikolai Vuoniityn peruskoulu
9. Pohjola Kauno Kissanmaan koulu, TRE
10. Viljamaa Markus Raholan koulu, TRE
11. Velagapudi Vihan Kuitinmaen koulu, Espoo
12. Korhonen Veikko Kissanmaan ala-aste
13. Vilkko Urho Pekolan koulu, Hattula
14. Särkilahti Veini Tammelan Koulu, TRE 20e
15. Leinonen Lucas Kissanmaan koulu, TRE
16. Nukarinen Henrik Lauttasaaren ala-aste
17. Ruusunen Onni Suoraman koulu, Kangasala
18. Tiitta Lotta Jalavapuiston koulu, Espoo
19. Raninen Emmi Jalavapuiston koulu, Espoo
20. Puisto Jimi Jalavapuiston koulu, Espoo
21. Ilona Poltavskaya Tiistilän koulu

F 2010 =->
1. Reunanen Emil Arabian peruskoulu
2. Heino Pessi The English School, HKI
3. Kantele Elias Snellmanin koulu, Kuopio
4. Oksanen Maria Minerva Förskola
5. Laine Elmer S:t Karins svenska förskola
6. Vorobyov Radmir Sainalahden Koulu, Espoo
7. Tiitta Luukas Jalavapuiston koulu, Espoo

H (huoltajat/opettajat)
1. Jaakkola Vesa
2. Reunanen Markku
3. Särkilahti Soini

Ossi Kuparinen
Viestit: 12
Liittynyt: 01 Heinä 2018 12:11
Paikkakunta: Akaa
Seura: Akaan Shakki

Re: Koululaisten SM 2018 Akaa 24.-25.11.2018

Lukematon viesti Kirjoittaja Ossi Kuparinen » 15 Marras 2018 13:49

Koululaisten SM 2018, ilmoittautuneet ilmoittautumisjärjestyksessä

15.11. klo 00.01 (89 ilmoittautunutta)



A 1998-2001
1. Takala Jaakko Päivölä, mat.linja, VLK
2. Kivimäki Kasper
3. Nazarova Anastasia Savitaipaleen lukio
4. Salmelin Aaro Jyväskylän norm.k, lukio
5. Jaakkola Vilho Seinäjoen lukio
6. Keinänen Toivo Leppävaaran lukio
7. Peltola Samuel Tampereen palvelualan ao
8. Lehtinen Elias Päivölän opisto, VLK


B 2002-2003
1. Nyberg Max SYK, Helsinki
2. Oiling Alexander SYK, Helsinki
3. Luukkonen Leevi Päivölän kansanopisto, VLK
4. Tuloisela Tapio SYK, Helsinki
5. Laihonen Hanna Jyväskylä norm.koulun lukio
6. Norlamo Sarabella Kulkurikoulu
7. Multanen Jimi Pikkolan yläaste, Kangasala


C 2004-2005
1. Aalto Patrick Olarin koulu, Espoo
2. Linnossuo Lauri Viikin Normaalikoulu
3. Jaurakkajärvi Jonne Talvikankaan koulu
4. Jaakkola Konsta Sääksjärven koulu, LEM
5. Keso Elias Sammon koulu, TRE
6. Hollmérus Elisabet Pälkäneen Yhteiskoulu
7. Wartiovaara Oliver Grundskolan Norsen
8. Lehtinen Justus Olarin koulu, Espoo
9. Vainikka Toni Kaurialan ylä-aste, HML
10. Eerola Axel English School Helsinki
11. Seitsonen Tapio Mankkaan koulu, Espoo
12. Vilkko Arvo Parolan yhteiskoulu
13. Tarsa Alexandr Suom.-ven. koulu (SVK), HKI
14. Tuominen Matias Liedon Keskuskoulu, Lieto
15. Virtanen Leevi Mankkaan koulu, Espoo
16. Irjala Arttu   Kasavuoren koulu, Kauniainen
17. Ihantola Taavetti Wivi Lönnin koulu
18. Heikkilä Onni Länsi-Porin koulu, Pori



D 2006-2007
1. Bungov Ilja Etelä-Hervannan koulu
2. Sokka Valtteri Vierumäen koulu, Vantaa
3. Lappi Aurora Tarttilan koulu, VLK
4. Kulmala Viktor Kullo Skola, Porvoo
5. Jokinen Sini Lielahden koulu, TRE
6. Moisio Miska Lentävänniemen koulu, TRE
7. Sarajärvi Milo Rasin koulu, Akaa
8. Sinitsyn Anton Kilonpuiston koulu
9. Aapola Volter Järvenpään Yhteiskoulu
10. Kremenenko Anton Vuoniityn peruskoulu
11. Tasa Joel Soukan koulu, Espoo
12. Laturkar Iraj Espoo Int.School
13. Tiikasalo Taisto Snellmanin koulu, Kuopio
14. Seo Sunjae Kissanmaan koulu, TRE
15. Laihonen Veronika Kortepohjan koulu
17. Pölkki Eino Pohjois-Haagan ala-aste
18. Soboleva Liida Paulaharjun koulu, Oulu
19. Sippola Sara-Olivia Paulaharjun koulu, Kurikka
20. Järvinen Joel Wivi Lönnin koulu
21. Rehtola Samu Toijalan Yhteiskoulu, Akaa
22. Kinnunen Konsta Koiviston koulu, Tampere


E 2008-2009
1. Salonen Aku Vuoniityn pk (Helsinki)
2. Asikainen Eeli S:t Karins svenska skola
3. Jaakkola Niklas Vehmaisten koulu,TRE
4. Sofieva Alexandra HY, Viikin norm.koulu
5. Koota Ilkka Vasaramäen koulu, Turku
6. Häkkinen Aleksandr Haagan peruskoulu, HKI
7. Valpas Jami Paavolan koulu, Alajärvi
8. Kremenenko Nikolai Vuoniityn peruskoulu
9. Pohjola Kauno Kissanmaan koulu, TRE
10. Viljamaa Markus Raholan koulu, TRE
11. Velagapudi Vihan Kuitinmaen koulu, Espoo
12. Korhonen Veikko Kissanmaan ala-aste
13. Vilkko Urho Pekolan koulu, Hattula
14. Särkilahti Veini Tammelan Koulu, TRE
15. Leinonen Lucas Kissanmaan koulu, TRE
16. Nukarinen Henrik Lauttasaaren ala-aste
17. Ruusunen Onni Suoraman koulu, Kangasala
18. Tiitta Lotta Jalavapuiston koulu, Espoo
19. Raninen Emmi Jalavapuiston koulu, Espoo
20. Puisto Jimi Jalavapuiston koulu, Espoo
21. Sadovnikov Maxim Kartanonkosken k, Vantaa
22. Lindstrem Timur Siltamaen ala-aste
23. Luosto Otso Härmälän koulu, TRE
24. Asikainen Oliver Vuoniityn peruskoulu, HKI


F 2010 =->
1. Reunanen Emil Arabian peruskoulu
2. Heino Pessi The English School, HKI
3. Kantele Elias Snellmanin koulu, Kuopio
4. Oksanen Maria Minerva Förskola
5. Laine Elmer S:t Karins svenska förskola
6. Vorobyov Radmir Sainalahden Koulu, Espoo
7. Tiitta Luukas Jalavapuiston koulu, Espoo
8. Poltavskaya Ilona Tiistilän koulu , Espoo
9. Sobolev Maksim Paulaharjun koulu, Oulu.
10. Sippola Saana Kankaan koulu, Kurikka


H (huoltajat/opettajat)
1. Jaakkola Vesa
2. Reunanen Markku
3. Särkilahti Soini
4. Sippola Kai

Ossi Kuparinen
Viestit: 12
Liittynyt: 01 Heinä 2018 12:11
Paikkakunta: Akaa
Seura: Akaan Shakki

Re: Koululaisten SM 2018 Akaa 24.-25.11.2018

Lukematon viesti Kirjoittaja Ossi Kuparinen » 15 Marras 2018 22:48

Koululaisten SM 2018, ilmoittautuneet

15.11. klo 22.30 (95 ilmoittautunutta)




A 1998-2001
1. Takala Jaakko Päivölä, mat.linja, VLK
2. Kivimäki Kasper
3. Nazarova Anastasia Savitaipaleen lukio
4. Salmelin Aaro Jyväskylän norm.k, lukio
5. Jaakkola Vilho Seinäjoen lukio
6. Keinänen Toivo Leppävaaran lukio
7. Peltola Samuel Tampereen palvelualan ao
8. Lehtinen Elias Päivölän opisto, VLK
9. Karjalainen Nuutti Nakkilan lukio

B 2002-2003
1. Nyberg Max SYK, Helsinki
2. Oiling Alexander SYK, Helsinki
3. Luukkonen Leevi Päivölän kansanopisto, VLK
4. Tuloisela Tapio SYK, Helsinki
5. Laihonen Hanna Jyväskylä norm.koulun lukio
6. Norlamo Sarabella Kulkurikoulu
7. Multanen Jimi Pikkolan yläaste, Kangasala

C 2004-2005
1. Aalto Patrick Olarin koulu, Espoo
2. Linnossuo Lauri Viikin Normaalikoulu
3. Jaurakkajärvi Jonne Talvikankaan koulu
4. Jaakkola Konsta Sääksjärven koulu, LEM
5. Keso Elias Sammon koulu, TRE
6. Hollmérus Elisabet Pälkäneen Yhteiskoulu
7. Wartiovaara Oliver Grundskolan Norsen
8. Lehtinen Justus Olarin koulu, Espoo
9. Vainikka Toni Kaurialan ylä-aste, HML
10. Eerola Axel English School Helsinki
11. Seitsonen Tapio Mankkaan koulu, Espoo
12. Vilkko Arvo Parolan yhteiskoulu
13. Tarsa Alexandr Suom.-ven. k. SVK, HKI
14. Tuominen Matias Liedon Keskuskoulu, Lieto
15. Virtanen Leevi Mankkaan koulu, Espoo
16. Irjala Arttu   Kasavuoren k., Kauniainen
17. Ihantola Taavetti Wivi Lönnin koulu
18. Heikkilä Onni Länsi-Porin koulu, Pori
19. Shevnin Dmitrii Torpparinmäen peruskoulu
20. Shevnin Oleg Torpparinmäen peruskoulu



D 2006-2007
1. Bungov Ilja Etelä-Hervannan koulu
2. Sokka Valtteri Vierumäen koulu, Vantaa
3. Lappi Aurora Tarttilan koulu, VLK
4. Kulmala Viktor Kullo Skola, Porvoo
5. Jokinen Sini Lielahden koulu, TRE
6. Moisio Miska Lentävänniemen koulu, TRE
7. Sarajärvi Milo Rasin koulu, Akaa
8. Sinitsyn Anton Kilonpuiston koulu
9. Aapola Volter Järvenpään Yhteiskoulu
10. Kremenenko Anton Vuoniityn peruskoulu
11. Tasa Joel Soukan koulu, Espoo
12. Laturkar Iraj Espoo Int.School
13. Tiikasalo Taisto Snellmanin koulu, Kuopio
14. Seo Sunjae Kissanmaan koulu, TRE
15. Laihonen Veronika Kortepohjan koulu
16. Laihonen Rebekka Kortepohjan koulu
17. Pölkki Eino Pohjois-Haagan ala-aste
18. Soboleva Liida Paulaharjun koulu, Oulu
19. Sippola Sara-Olivia Paulaharjun koulu, Kurikka
20. Järvinen Joel Wivi Lönnin koulu
21. Rehtola Samu Toijalan Yhteiskoulu, Akaa
22. Kinnunen Konsta Koiviston koulu, Tampere
23. Rantalaiho Eliel Porolahden pk. , HKI



E 2008-2009
1. Salonen Aku Vuoniityn pk (Helsinki)
2. Asikainen Eeli S:t Karins svenska skola
3. Jaakkola Niklas Vehmaisten koulu,TRE
4. Sofieva Alexandra HY, Viikin norm.koulu
5. Koota Ilkka Vasaramäen koulu, Turku
6. Häkkinen Aleksandr Haagan peruskoulu, HKI
7. Valpas Jami Paavolan koulu, Alajärvi
8. Kremenenko Nikolai Vuoniityn peruskoulu
9. Pohjola Kauno Kissanmaan koulu, TRE
10. Viljamaa Markus Raholan koulu, TRE
11. Velagapudi Vihan Kuitinmaen koulu, Espoo
12. Korhonen Veikko Kissanmaan ala-aste
13. Vilkko Urho Pekolan koulu, Hattula
14. Särkilahti Veini Tammelan Koulu, TRE
15. Leinonen Lucas Kissanmaan koulu, TRE
16. Nukarinen Henrik Lauttasaaren ala-aste
17. Ruusunen Onni Suoraman koulu, Kangasala
18. Tiitta Lotta Jalavapuiston koulu, Espoo
19. Raninen Emmi Jalavapuiston koulu, Espoo
20. Puisto Jimi Jalavapuiston koulu, Espoo
21. Sadovnikov Maxim Kartanonkosken k, Vantaa
22. Lindstrem Timur Siltamaen ala-aste
23. Luosto Otso Härmälän koulu, TRE
24. Asikainen Oliver Vuoniityn peruskoulu, HKI
25. Pitkänen Jemina Vuoniityn peruskoulu



F 2010 =->
1. Reunanen Emil Arabian peruskoulu
2. Heino Pessi The English School, HKI
3. Kantele Elias Snellmanin koulu, Kuopio
4. Oksanen Maria Minerva Förskola
5. Laine Elmer S:t Karins svenska förskola
6. Vorobyov Radmir Sainalahden Koulu, Espoo
7. Tiitta Luukas Jalavapuiston koulu, Espoo
8. Poltavskaya Ilona Tiistilän koulu , Espoo
9. Sobolev Maksim Paulaharjun koulu, Oulu.
10. Sippola Saana Kankaan koulu, Kurikka
11. Pitkänen Jimi Vuoniityn peruskoulu



H (huoltajat/opettajat)
1. Jaakkola Vesa
2. Reunanen Markku
3. Särkilahti Soini
4. Sippola Kai

Avatar
sauli.tiitta
Viestit: 578
Liittynyt: 10 Heinä 2010 11:35
Paikkakunta: Espoo
Seura: MatSK
Viesti:

Re: Koululaisten SM 2018 Akaa 24.-25.11.2018

Lukematon viesti Kirjoittaja sauli.tiitta » 16 Marras 2018 07:11

Onhan se kiva kun lisää pelaajia ilmoittautuu viimeisen deadlinen jälkeen. Mutta jää epäselväksi oliko 14.11. viimeinen ajankohta ilmoittautua. Jos jotkut miettivät voisiko kisaan ilmoittautua esim. vielä tänään perjantaina niin onko se mahdollista!? Eli onko ilmoittautuminen NYT ohi vai onko takaportteja olemassa?

Vastaa Viestiin

Paikallaolijat

Käyttäjiä lukemassa tätä aluetta: Ei rekisteröityneitä käyttäjiä ja 44 vierailijaa