Koulujoukkueiden SM Tampereella 17.-18.3.

Turnaukset niin Suomessa kuin ulkomailla, myös muut shakkiin liittyvät.
Marko Tauriainen
Viestit: 583
Liittynyt: 26 Touko 2010 17:20

Koulujoukkueiden SM Tampereella 17.-18.3.

Lukematon viesti Kirjoittaja Marko Tauriainen » 02 Maalis 2012 13:24

Koululaiset pääsevät taas vauhtiin parin viikon päästä Tampereella. Muistakaahan ilmoittautua! Osanottomaksut ja ruokailut on maksettava Tammer-Shakin tilille viimeistään 8.3.!

Tervetuloa Tampereelle shakkaamaan!


Koulujoukkueiden SM-turnaus 17.–18.3.2012

Tammer-Shakki ry järjestää SKSL:n luvalla Koulujoukkueiden SM-turnauksen 17 –18.3. 2012 Tampereella. Pelaajalisenssiä ei tarvita.

Pelipaikka: Amurin koulu, Satakunnankatu 60, Tampere

Sarjat: Lukion ja keskiasteen sarja, yläaste ja ala-asteella sarjat 1-3 ja 4-6 luokkalaisille. Järjestäjillä on oikeus yhdistää kaksi peräkkäistä ikäluokan sarjaa yhteen ryhmään, jos jokin yksittäinen sarja olisi liian pieni. Sarjojen voittajat saavat oikeuden edustaa Suomea Pohjoismaiden mestaruuskilpailuissa, tämä ei kuitenkaan koske mahdollista 1-3 luokkien sarjaa. Joukkueella, jonka kaikki pelaajat (ml. mahdollinen varapelaaja) ovat 1-3 luokkalaisia, on mahdollisuus ilmoittautua myös 4-6 luokkalaisten sarjaan, jos se haluaa kilpailla edustuspaikoista. Niissä kouluissa, joissa ala- ja yläaste on yhdistetty, sarja määräytyy iän mukaan.

Joukkueen koko on 4 pelaajaa + mahdollinen varapelaaja, joiden on oltava saman koulun ja oppiasteen oppilaita. Luokan 1-3 oppilas voi kuitenkin pelata sarjan 4-6 joukkueessa.

Peliaika: 1h + 1h pelataan 5 kierrosta.

Maksut: Osanottomaksu 36 euroa/ joukkue.

Majoitus:

Käyttäkää hyväksenne yhteistyökumppanimme Koskikadun Cumuluksen tarjousta

H1 80.- (130cm vuoteella eli voi yöpyä esim.aik.+lapsi !)

H2 100.-

H2+LV 110.-

Tarjous voimassa siihen saakka, kun huoneita on vapaana.

Varaukset sähköpostitse koskikatu.cumulus@restel.fi tai puhelimitse numerosta 03-2424 111 tunnuksella "koululaisten shakkiturnaus"

Ruokailu: Ruokailupaketti 20 euroa, sisältää la lounaan ja iltapalan, su aamiaisen sekä lounaan. Erikseen ostettuina on lounas 6 euroa, iltapala 5 euroa ja aamiainen 5 euroa. Ruokailumahdollisuus voidaan taata vain etukäteen maksaneille, ruokailulipukkeita on erikseen myynnissä päivittäin vain rajoitettu määrä.

Ilmoittautuminen: Osanottomaksu ja ennakkoon varatut ruokailut on maksettava viimeistään torstaina 08.03 Tammer-Shakin tilille 451077-234537. Lähetä AINA myös joukkueen nimi, sarja ja tieto maksetuista maksuista 09.03. mennessä osoitteella:

Kai Muttilainen, kai.muttilainen@luukku.com 050-5680 127, tai Marko Tauriainen, tolkku@gmail.com 050-5813 500.

Jälki-ilmoittautuminen pelipaikalla ei ole mahdollista.

Aikataulut: Osanoton varmistus la 17.03 klo 10.00-11.00

La lounas klo 11.00-12.00 1. kierros klo 12.10, 2. kierros klo 14.30, iltapala 16.30-17.00, 3.kierros 17.00

Su aamiainen klo 8.30-9.00, 4. kierros klo 9.30, lounas klo 11.30-12.30 5. kierros klo 12.30

Tiedustelut: Kai Muttilainen 050-5680127 kai.muttilainen@luukku.com tai Marko Tauriainen tolkku@gmail.com 050-5813 500.

Marko Tauriainen
Viestit: 583
Liittynyt: 26 Touko 2010 17:20

Re: Koulujoukkueiden SM Tampereella 17.-18.3.

Lukematon viesti Kirjoittaja Marko Tauriainen » 13 Maalis 2012 22:18

Mukana peräti 39 joukkuetta! Huikea nousu edellisvuosiin. 2007–2011 on joukkueita ollut mukana 18-24. Tervetuloa Tampereelle!

Jaakko Mäntyniemi
Viestit: 433
Liittynyt: 02 Elo 2010 11:10
Paikkakunta: Tampere
Seura: Tammer-Shakki

Re: Koulujoukkueiden SM Tampereella 17.-18.3.

Lukematon viesti Kirjoittaja Jaakko Mäntyniemi » 15 Maalis 2012 00:26

Moro!

Siinäpä on sutinaa tiedossa, mainiota!

Terv.

Jaska

Timojk
Viestit: 877
Liittynyt: 21 Heinä 2010 20:04
Paikkakunta: Vantaa
Seura: ESK

Re: Koulujoukkueiden SM Tampereella 17.-18.3.

Lukematon viesti Kirjoittaja Timojk » 16 Maalis 2012 14:02

48 kpl mitaleita on kaiverrettu. Auto kohta lastattu täyteen samovaareja ja muuta romua, vaikken itse edes osallistu kisoihin, vaan käyn muista syistä Tampereella. Mitenköhän saadan "ylijäämätavarat" takaisin sitten?

Marko Tauriainen
Viestit: 583
Liittynyt: 26 Touko 2010 17:20

Re: Koulujoukkueiden SM Tampereella 17.-18.3.

Lukematon viesti Kirjoittaja Marko Tauriainen » 16 Maalis 2012 15:52

Ilmoittautuneet:

Lukiosarja
Ressun lukio
Päivölän kansanopisto

Yläasteet
Moision koulu
Englantilainen koulu
Tapiolan yläaste
Tampereen normaalikoulu

Ala-aste, 4.–6. luokka
Westendinpuiston koulu
Vahannan koulu
Englantilainen koulu
Pihlavan koulu I
Pihlavan koulu II
Atalan ala-aste
Koiviston ala-aste
Nekalan ala-aste
Olkahisten ala-aste II
Olkahisten ala-aste I
Vehmaisten ala-aste
Aarnivalkean ala-aste
Jalavanpuiston ala-aste
Meritorin ala-aste
Päivänkehrän ala-aste
Nuolialan koulu
Vähä-Heikkilän koulu
Linnainmaan koulu
Härmälän koulu
Messukylän koulu
Lentävänniemen koulu
Naistenmatkan koulu
Johanneksen koulu
Lielahden koulu

Ala-aste, 1.–3. luokka
Laurinlahden ala-aste
Englantilainen koulu
Englantilainen koulu II
Olkahisten ala-aste
Olkahisten ala-aste II
Tähtiniityn ala-aste
Nuolialan koulu
Komeetan koulu
Raholan koulu

Toivo Pudas
Viestit: 3141
Liittynyt: 26 Touko 2010 16:12
Paikkakunta: Espoo

Re: Koulujoukkueiden SM Tampereella 17.-18.3.

Lukematon viesti Kirjoittaja Toivo Pudas » 17 Maalis 2012 13:55

Kuvia lauantailta tulee tähän galleriaan
http://shakkivideot.kuvat.fi/kuvat/Koul ... 2+Tampere/

Marko Tauriainen
Viestit: 583
Liittynyt: 26 Touko 2010 17:20

Re: Koulujoukkueiden SM Tampereella 17.-18.3.

Lukematon viesti Kirjoittaja Marko Tauriainen » 18 Maalis 2012 17:43

Kisat on käyty. Kiitos kaikille osanottajille! Hulinaa riitti, huomenna töihin lepäämään.

Lopputulokset linkeistä:

Lukiot + yläasteet: www.suomenshakki.fi/KouluSM_A.pdf
Ala-aste 4-6 luokka: www.suomenshakki.fi/KouluSM_B.pdf
Ala-aste 1-3 luokka: www.suomenshakki.fi/KouluSM_C.pdf

Timojk
Viestit: 877
Liittynyt: 21 Heinä 2010 20:04
Paikkakunta: Vantaa
Seura: ESK

Re: Koulujoukkueiden SM Tampereella 17.-18.3.

Lukematon viesti Kirjoittaja Timojk » 19 Maalis 2012 17:08

Tänään sain 30min sitten koko päivän YLE:n kanssa räplättyä myös Areenan koneesta käsin onnistumaan Teksti-tv:n (296) shakkipalstan päivityksen.

Komeasti toiminta sitten on esillä Tampereelta

Tällaista jälkeä nyt "tekstiversiona" tulee

SHAKKI 5/5

Viikon pelinä on tällä hetkellä Suomen
nuori lupaus 19.3. 16 vuotta täyttänyt
Daniel Ebeling komea hyökkäysvoitto
Tampereen SM-kisasta. Ebelingin voitto-
putkena vuoden aikana mm. Helsingin
mestaruus, 16v SM, Itämeriturnaus 18v
Narvassa ja Koulu PM hopea. Shakki-
mestariarvo nuorimpana suomalaisena.

Daniel Ebeling - Otto Räsänen

Koodi: Valitse kaikki

 1.e4 e5     10.Lxc3 d6  19.Tdh1 d5     
 2.d4 exd4   11.Ld3 Te8  20.Lf6 Td7     
 3.Dxd4 Rc6  12.h4 Ld7   21.Txh5 gxh5   
 4.De3 Rf6   13.Rf3 Rh5  22.Txh5 Re7    
 5.Rc3 Lb4   14.Dg5 Dxg5 23.Txh7 Kf8    
 6.Ld2 0-0   15.hxg5 Lg7 24.Th8+ Rg8    
 7.0-0-0 Te8 16.Th4 Lxf3 25.Lh7 Te8     
 8.Dg3 Txe4  17.gxf3 g6  26.Txg8X 1-0   
 9.a3 Lxc3   18.f4 Te7                  
muut sivut voitte plarata itse

Marko Tauriainen
Viestit: 583
Liittynyt: 26 Touko 2010 17:20

Re: Koulujoukkueiden SM Tampereella 17.-18.3.

Lukematon viesti Kirjoittaja Marko Tauriainen » 19 Maalis 2012 21:52

Ylimmän ryhmän kierroskohtaiset tulokset alla. Alempien ryhmien tulossa myöhemmin.

1. kierros
Ressun lukio - Tapiolan yläaste 3½-½
Räsänen Otto - Eränne Tomi ½-½
Väisänen Niko - Tommiska Atte 1-0
Seligson Julius - Tenhunen Jonatan 1-0
Matilainen Olli - Tuuri Julia 1-0

Päivölän kansanopisto - Moision koulu 2–2
Hannikainen Janne - Yrjänäinen Tapio 1-0
Pyykkönen Roope - Wiro Waltteri 0-1
Arokanto J. Mikael - Anttila Lauri 0-1
Uusimäki Kerttu - Niemi Milja 1-0

Englantilainen koulu - Treen normaalikoulu 4-0
Ebeling Daniel - Oey Anton 1-0
Mylläri Nicholas - Toijala Ville 1-0
Ebeling Gabriela - Laasonen Valtteri 1-0
Huuskonen Santeri - Vuorinen Lauri 1-0 wo

2. kierros
Ressun lukio - Päivölän kansanopisto 4-0
Räsänen Otto - Hannikainen Janne 1-0
Väisänen Niko - Pyykkönen Roope 1-0
Seligson Julius - Arokanto J. Mikael 1-0
Matilainen Olli - Uusimäki Kerttu 1-0

Moision koulu - Englantilainen koulu 1–3
Yrjänäinen Tapio - Ebeling Daniel 0-1
Wiro Waltteri - Mylläri Nicholas 1-0
Anttila Lauri - Ebeling Gabriela 0-1
Niemi Milja - Huuskonen Santeri 0-1

Tapiolan yläaste - Treen normaalikoulu 4-0
Eränne Tomi - Oey Anton 1-0
Tommiska Atte - Toijala Ville 1-0
Tenhunen Jonatan - Laasonen Valtteri 1-0
Tuuri Julia - Vuorinen Lauri 1-0 wo

3. kierros
Englantilainen koulu - Ressun lukio 2–2
Ebeling Daniel - Räsänen Otto 1-0
Mylläri Nicholas - Väisänen Niko 0-1
Ebeling Gabriela - Seligson Julius 1-0
Huuskonen Santeri - Matilainen Olli 0-1

Päivölän kansanopisto - Tapiolan yläaste 0-4
Hannikainen Janne - Eränne Tomi 0-1
Pyykkönen Roope - Tommiska Atte 0-1
Arokanto J. Mikael - Tenhunen Jonatan 0-1
Uusimäki Kerttu - Tuuri Julia 0-1

Treen normaalikoulu - Moision koulu 0-4
Oey Anton - Yrjänäinen Tapio 0-1
Toijala Ville - Wiro Waltteri 0-1
Laasonen Valtteri - Anttila Lauri 0-1
Vuorinen Lauri - Niemi Milja 0-1 wo

4. kierros
Ressun lukio - Treen normaalikoulu 4-0
Räsänen Otto - Oey Anton 1-0
Väisänen Niko - Toijala Ville 1-0
Seligson Julius - Laasonen Valtteri 1-0
Matilainen Olli - Vuorinen Lauri 1-0 wo

Päivölän kansanopisto - Englantilainen koulu 0-4
Hannikainen Janne - Ebeling Daniel 0-1
Pyykkönen Roope - Mylläri Nicholas 0-1
Arokanto J. Mikael - Ebeling Gabriela 0-1
Uusimäki Kerttu - Huuskonen Santeri 0-1

Tapiolan yläaste - Moision koulu 4-0
Eränne Tomi - Yrjänäinen Tapio 1-0
Tommiska Atte - Wiro Waltteri 1-0
Tenhunen Jonatan - Anttila Lauri 1-0
Tuuri Julia - Niemi Milja 1-0

5. kierros
Englantilainen koulu - Tapiolan yläaste 3-1
Ebeling Daniel - Eränne Tomi 1-0
Mylläri Nicholas - Tommiska Atte 1-0
Ebeling Gabriela - Tenhunen Jonatan 0-1
Huuskonen Santeri - Tuuri Julia 1-0

Moision koulu - Ressun lukio 0-4
Yrjänäinen Tapio - Räsänen Otto 0-1
Wiro Waltteri - Väisänen Niko 0-1
Anttila Lauri - Seligson Julius 0-1
Niemi Milja - Matilainen Olli 0-1

Treen normaalikoulu - Päivölän kansanopisto ½-3½
Oey Anton - Hannikainen Janne ½-½
Toijala Ville - Pyykkönen Roope 0-1
Laasonen Valtteri - Arokanto J. Mikael 0-1
Vuorinen Lauri - Uusimäki Kerttu 0-1 wo

Marko Tauriainen
Viestit: 583
Liittynyt: 26 Touko 2010 17:20

Re: Koulujoukkueiden SM Tampereella 17.-18.3.

Lukematon viesti Kirjoittaja Marko Tauriainen » 22 Maalis 2012 09:29

Henkilökohtaiset tulokset, ensin 4-6 luokat sitten 1-3 luokat:

Koodi: Valitse kaikki

 1 Riikonen Matias         + 48    + 21    +  9    +  5    + 33    5,0
 2 Ebeling Mikaela         + 49    = 22    + 10    +  6    + 34    4,5
 3 Mäki Kalle              + 50    - 23    + 11    +  7    + 35    4,0
 4 Ebeling Mariela         + 51    + 24    + 12    +  8    + 36    5,0
 5 Vehtari Jasu            + 53    - 17    - 33    -  1    - 25    1,0
 6 Wenell Reko             + 54    - 18    + 34    -  2    - 26    2,0
 7 Viitamo Juhana          + 55    + 19    + 35    -  3    + 27    4,0
 8 Pekkinen Peter          + 56    + 20    + 36    -  4    + 28    4,0
 9 Meusel Joonas           = 57    + 13    -  1    = 43    - 21    2,0
10 Hakkarainen Juho        + 58    + 14    -  2    + 44    - 22    3,0
11 Rotkus Riku             + 59    + 15    -  3    + 45    + 23    4,0
12 Soimala Joona           + 60    = 16    -  4    + 46    - 24    2,5
13 Leppänen Adiel          - 61    -  9    - 91    - 57    - 43    0,0
14 Kukkonen Erland         + 62    - 10    + 92    + 58    - 44    3,0
15 Simula Tuomas           + 63    - 11    + 93    + 59    + 46    4,0
16 Turunen Kasper          + 64w.o = 12    + 94    - 60    + 47    3,5
17 Kivimäki Kasper         + 65    +  5    - 25    - 21    + 53    3,0
18 Keinänen Toivo          + 66    +  6    + 26    + 22    + 54    5,0
19 Visa Alfred             + 67w.o -  7    + 27    = 23    - 55    2,5
20 Wihanto Robert          + 68    -  8    - 28    - 24    - 56    1,0
21 Poranen Niko            + 69    -  1    + 38    + 17    +  9    4,0
22 Poranen Toni            + 70    =  2    + 39    - 18    + 10    3,5
23 Järvensivu Noa          + 71    +  3    + 40    = 19    - 11    3,5
24 Järvensivu Luukas       + 72    -  4    + 42    + 20    + 12    4,0
25 Pihlman Joni            + 73    + 38    + 17    + 33    +  5    5,0
26 Suvanto Tatu            + 74    - 39    - 18    - 34    +  6    2,0
27 Bonsdorff Amos          + 75    - 40    - 19    - 35    -  7    1,0
28 Aaltonen Visa           + 76    + 41    + 20    - 36    -  8    3,0
29 Halonen Kasper          + 80    - 43    - 48    + 86    - 73    2,0
30 Virta Aapo              - 79    = 44    - 49    + 88    + 74    2,5
31 Muhonen Ilkka           - 78    + 45    - 50    - 89    - 75    1,0
32 Vesanen Jere            - 81    - 46    - 52    - 90    - 76    0,0
33 Valkama Arvo            + 82    + 78    +  5    - 25    -  1    3,0
34 Väisänen Otso           + 83    + 79    -  6    + 26    -  2    3,0
35 Heinonen Aarne          - 84    + 80    -  7    + 27    -  3    2,0
36 Kaukanen Tuure          + 85    = 81    -  8    + 28    -  4    2,5
37 Väisänen Leo                        
38 Hyytiäinen Topias       + 86    - 25    - 21    + 79    = 57    2,5
39 Kantell Roope           + 87    + 26    - 22    - 78    + 58    3,0
40 Santamäki Santeri       + 88    + 27    - 23    + 80            3,0
41 Joronen Hanna           = 89    - 28            - 81    - 59    0,5
42 Kimpimäki Lauri                         - 24            + 60    1,0           
43 Laitamäki Veikko        + 91    + 29    + 82    =  9    + 13    4,5
44 Salisma Nooa            + 92    = 30    - 83    - 10    + 14    2,5
45 Pitkänen Henri          - 93    - 31    - 84    - 11            0,0
46 Stein William           + 94    + 32    + 85    - 12    - 15    3,0
47 Pirtonen Atte                                           - 16    0,0                    
48 Forsbacka Kim           -  1    = 69    + 29    - 82    + 91    2,5
49 Usvajärvi Niko          -  2    + 70    + 30    + 83    + 92    4,0
50 Helanti Eero            -  3            + 31    + 84    + 93    3,0
51 Kesola Jani             -  4    + 71            + 85            2,0
52 Helanti Aarne                   = 72    + 32            + 94    2,5
53 Passi Jere              -  5    - 57    + 69    + 65    - 17    2,0
54 Litkey Otto             -  6    - 58    - 70    + 66    - 18    1,0
55 Weinitschke Joel        -  7    + 59    + 71    + 67    + 19    4,0
56 Kuhta Veeti             -  8    + 60    + 72    + 68    + 20    4,0
57 Julkunen Joonas         =  9    + 53    + 61    + 13    = 38    4,0
58 Mikkonen Samppa         - 10    + 54    + 62    - 14    - 39    2,0
59 Heikura Johannes        - 11    - 55    + 63    - 15    + 41    2,0
60 Kaitala Pihla           - 12    - 56    + 64w.o + 16    - 42    2,0
61 Pulido Garces Francisco + 13    - 82    - 57    - 69    - 65    1,0
62 Tamminen Marietta       - 14    - 83    - 58    - 70    - 66    0,0
63 Koivisto Milla          - 15    - 84    - 59    + 71    + 67    2,0
64 Helin Katri             - 16w.o - 85w.o - 60w.o - 72w.o - 68w.o 0,0
65 Kaarineva Veeti         - 17    = 73    + 86    - 53    + 61    2,5
66 Tikkakoski Eerik        - 18    - 74    + 87    - 54    + 62    2,0
67 Palo-oja Taavi          - 19w.o - 76w.o - 89w.o - 55    - 63    0,0
68 Kuosa Sane              - 20    - 75    + 90    - 56    + 64w.o 2,0
69 Takala Jaakko           - 21    = 48    - 53    + 61    + 87    2,5
70 Seipiharju Niko         - 22    - 49    + 54    + 62    + 88    3,0
71 Toivonen Minttu         - 23    - 51    - 55    - 63    - 89    0,0
72 Valtteri Tamminen       - 24    = 52    - 56    + 64w.o + 90    2,5
73 Palttala Niko           - 25    = 65    + 78            + 29    2,5
74 Saarenkivi Veeti        - 26    + 66    + 79    - 91    - 30    2,0
75 Lehtineva Samu          - 27    + 68    - 80    - 92    + 31    2,0
76 Hotari Andreas          - 28    + 67w.o - 81    - 93    + 32    2,0
77 Maula Eero                                      - 94            0,0
78 Ojala Inka              + 31    - 33    - 73    + 39    - 82    2,0
79 Heikkilä Aurora         + 30    - 34    - 74    - 38    - 83    1,0
80 Nymark Niklas           - 29    - 35    + 75    - 40    + 84    2,0
81 Männistö Ella           + 32    = 36    + 76    + 41    + 85    4,5
82 Holmström Emilia        - 33    + 61    - 43    + 48    + 78    3,0
83 Ahonkivi Antton         - 34    + 62    + 44    - 49    + 79    3,0
84 Taalikka Juha-Matti     + 35    + 63    + 45    - 50    - 80    3,0
85 Sandberg Kaisa          - 36    + 64w.o - 46    - 51    - 81    1,0
86 Pietilä Tuua            - 38    - 91    - 65    - 29            0,0
87 Jussila Milka           - 39    - 92    - 66            - 69    0,0
88 Hämäläinen Milja-Leena  - 40    - 94            - 30    - 70    0,0
89 Haapamäki Eevert        = 41    = 93    + 67w.o + 31    + 71    4,0
90 Pynnönen Emil                           - 68    + 32    - 72    1,0
91 Röyskö Antti            - 43    + 86    + 13    + 74    - 48    3,0
92 Lampo Lassi             - 44    + 87    - 14    + 75    - 49    2,0
93 Laitinen Anssi          + 45    = 89    - 15    + 76    - 50    2,5
94 Laitinen Tommi          - 46    + 88    - 16    + 77    - 52    2,0

Koodi: Valitse kaikki

 1 Srivastava Tathya   - 18   +  9   + 13   + 30   +  5   4,0
 2 Vähätalo Ville      + 19   + 10   + 14   + 31   +  6   5,0
 3 Rantanen Jere       + 20   + 11   + 15   - 32   =  7   3,5
 4 Garanin Egor        + 21   + 12   + 16   + 33   =  8   4,5
 5 Virintie Valtteri   + 22   + 30   - 18   - 13   -  1   2,0
 6 Simola Onni         - 23   - 31   - 19   + 14   -  2   1,0
 7 Hietala Tarmo       + 24   + 32   + 20   - 15   =  3   3,5
 8 Halme Kim           - 25   - 33   + 21   + 16   =  4   2,5
 9 Lindgren Patrick    - 26   -  1          + 34   - 18   1,0
10 Puolitaival Aaro    + 27   -  2          + 35   - 19   2,0
11 Lindgren Mette      + 28   -  3          + 36   + 20   3,0
12 Liberopoulos Oskar  + 29   -  4          + 37   + 21   3,0
13 Honkanen Markus     + 30   = 22   -  1   +  5          2,5
14 Hakala Vili         - 31   + 23   -  2   -  6          1,0
15 Myllyniemi Sakari   + 32   + 24   -  3   +  7          3,0
16 Siitonen Onni       - 33          -  4   -  8          0,0
17 Erkkilä Aaro               - 25                        0,0
18 Liu Haohao          +  1   + 34   +  5   + 26   +  9   5,0
19 Hilden Santeri      -  2   + 35   +  6   - 27   + 10   3,0
20 Silvennoinen Sophie -  3   + 36   -  7   = 28   - 11   1,5
21 Manglani Mansha     -  4   + 37   -  8   + 29   - 12   2,0
22 Kario Daniel        -  5   = 13   + 30          + 34   2,5
23 Kario Hannu         +  6   - 14   - 31          + 35   2,0
24 Riikonen Aurora     -  7   - 15   - 32          + 36   1,0
25 Mäki Nelli          +  8   + 17   - 33          - 37   2,0
26 Välimäki Valtteri   +  9          + 34   - 18   + 30   3,0
27 Lammi Otto          - 10          + 35   + 19   + 31   3,0
28 Onniselkä Alex      - 11          = 36   = 20   - 32   1,0
29 Kotkansalo Jesper   - 12          + 37   - 21   - 33   1,0
30 Stanek Jarek        - 13   -  5   - 22   -  1   - 26   0,0
31 Kuhlman Jami        + 14   +  6   + 23   -  2   - 27   3,0
32 Moilanen Jesper     - 15   -  7   + 24   +  3   + 28   3,0
33 Lahtivirta Roni     + 16   +  8   + 25   -  4   + 29   4,0
34 Myllyniemi Samuli          - 18   - 26   -  9   - 22   0,0
35 Salminen Erika             - 19   - 27   - 10   - 23   0,0
36 Beyene Johannes            - 20   = 28   - 11   - 24   0,5
37 Luhtanen Hermanni          - 21   - 29   - 12   + 25   1,0

Vastaa Viestiin

Paikallaolijat

Käyttäjiä lukemassa tätä aluetta: Ei rekisteröityneitä käyttäjiä ja 76 vierailijaa