Huhtikuun shakkikalenteria

Vanhat viestit, ylläpito siirtää.
Toivo Pudas
Viestit: 3098
Liittynyt: 26 Touko 2010 16:12
Paikkakunta: Espoo

Huhtikuun shakkikalenteria

Lukematon viesti Kirjoittaja Toivo Pudas » 29 Maalis 2011 00:37

1.-3.4. Shakkitehtävien ratkaisemisen EM Puola
http://www.ecsc2011.eu/
2.-3.4. Koulujoukkueiden SM Pori
http://www.kolumbus.fi/shakkiliitto/tur ... oul04k.htm
2.-3.4. Aimo Mäenpään muistoturnaus Mikkeli
http://www.kolumbus.fi/shakkiliitto/tur ... ikk04k.htm
3.4. JSM-liigakarsinta (1. divisioona)
4.-19.4. HSL:n joukkuevartit
http://www.kolumbus.fi/shakki.koti/kuts ... u-2011.htm
9.4. Suomen Cup pelipäivä
http://www.shakki.net/sksl/jsc2011/index.htm
10.4. Kerhojen kokous Helsinki
http://www.kolumbus.fi/shakkiliitto/skslkk11.doc
15.-17.4. TSY:n turnaus Turku
http://www.kolumbus.fi/shakkiliitto/turn2011/tsy04k.htm
16.4. HSL:n Shakkinappulaturnaus Shakkikoti
http://www.kolumbus.fi/shakki.koti/kuts ... u-2011.htm
16.-17.4. JHL:n shakkikisat Hämeenlinna
http://www.kolumbus.fi/shakkiliitto/turn2011/jhl04k.htm
16.-17.4. Käenpesäturnaus Ylivieska
http://www.kolumbus.fi/shakkiliitto/tur ... enp04k.htm
17.4. Levoranta-turnaus Sastamala
http://www.kolumbus.fi/shakkiliitto/turn2011/lev04k.htm
21.-25.4. HSL:n pääsiäisturnaus Helsinki
http://www.kolumbus.fi/shakki.koti/kuts ... -kutsu.htm
http://shakki08.1g.fi/kuvat/2011+HSL+p% ... isturnaus/
22.-25.4. Norrköpingin pääaiäisturnaus (Pohjala, Satonen, Mäensivu ym)
http://www.schack08.se/pask2011/
http://chess-results.com/tnr43418.aspx? ... ilen=99999
23.4. Toimitsija- ja turnausjohtajakurssi Ilmajoki (Ilmajoen opisto, yhteyshenkilö Heimo Heiska, heimo.juhani.heiska(at)netikka.fi)
24.4. TUL:n Satakunnan piirin avoin mestaruus 15 + 15 minuuttia Porin Shakkihuone klo 12
25.4. TUL:n Satakunnan piirin avoin mestaruus 5 + 5 minuuttia Porin Shakkihuone klo 12.
25.4. Uudenkaupungin Shakkikerhon pikapelimestaruus

3.-12.5. Seniorien joukkue-EM Kreikka
http://gamesfestival.chessdom.com/
14.5. Suomen Cup 2. kierros
22.5. Shakin toimitsijakurssi Turku
http://users.utu.fi/inorri/tutsari/ajankohtaista.htm
2.-5.6. Nopean shakin festivaali Sastamala (pikashakin henkilökohtaisen , nopean shakin henkilökohtaisen ja nopean shakin joukkue SM-kilpailut)
9.-12.6. Nuorten SM Turku
http://users.utu.fi/inorri/tutsari/Nuor ... ukutsu.pdf
11.-19.6. SM-kilpailut Helsinki
http://www.kolumbus.fi/shakki.koti/kutsut/sm2011k.htm
4.-10.7. Naantalin turnaus
11.-17.7. Heart of Finland Jyväskylä
http://shakki.net/turnaukset/hof11/
23.-27.7. Salon shakkileiri
25.-31.7. Avoin SM Mänttä-Vilppula
2.-11.8. Nuorten EU-mestaruus Itävalta
6.-7.8. Joukkuepikapelin SM Ilmajoki
14.8. Nuorten pikashakin SM HSL Helsinki
20.8. Suomen Cup 4. kierros
3.9. Suomen Cup, välierät
4.9. Suomen Cup, loppu- ja pronssiottelu
10.-21.9. Nuorten EM Bulgaria
17.-18.9. JSM
23.9.-1.10. Seurajoukkueiden Eurooppa-cup Slovenia
15.-16.10. JSM
22.-23.10. Koululaisten henkilökohtainen SM Tampere
30.10. Kerhojen kokous
2.-12.11. Joukkue-EM Kreikka
12.-22.11. Nuorten MM Brasilia
19.-20.11. JSM

FIDEn turnauskalenteri
http://www.fide.com/calendar
Euroopan Shakkiliiton kalenteri 2011
http://www.europechess.net/calendar-2/calendar-2011/
Pohjoismaiden Shakkiliiton kalenteri
http://www.sjakk.no/nordisk/events_calendar.html
Viron Shakkiliiton sivut
http://www.maleliit.ee/
Shakkiliiton kalenteri 2011
http://www.kolumbus.fi/shakkiliitto/kilk2011.htm
Shakkia pääkaupunkiseudulla, kerhoillat ja paikat
http://lauttsk.blogspot.com/p/shakkia-p ... dulla.html
Valokuvia eri tapahtumista
http://shakki08.1g.fi/kuvat/
Videoita eri tapahtumista
http://shakkivideot.kuvat.fi/kuvat/

Toivo Pudas
Viestit: 3098
Liittynyt: 26 Touko 2010 16:12
Paikkakunta: Espoo

Re: Huhtikuun shakkikalenteria

Lukematon viesti Kirjoittaja Toivo Pudas » 13 Huhti 2011 12:48

Kerhojen kokouksen 10.4. videot ja kuvat ovat seuraavissa paikoissa:

Kokous muulta osin paitsi "ulkomaalaiskeskustelu"
http://shakkivideot.kuvat.fi/kuvat/2011 ... kokous.mp4

Ulkomaalaiskeskustelu
http://shakkivideot.kuvat.fi/kuvat/Ulko ... 042011.mp4

Maailmanmestari Pertti Lehikoinen, MM-kakkukahvit sekä Suomen Cup -kierroksen arvonta:
http://shakkivideot.kuvat.fi/kuvat/Maai ... ksessa.mp4
http://shakkivideot.kuvat.fi/kuvat/Pert ... essa-2.mp4

Valokuvat:
http://shakki08.1g.fi/kuvat/2011+kerhoj ... E4tkokous/

Toivo Pudas
Viestit: 3098
Liittynyt: 26 Touko 2010 16:12
Paikkakunta: Espoo

Re: Huhtikuun shakkikalenteria

Lukematon viesti Kirjoittaja Toivo Pudas » 18 Huhti 2011 00:38

Lauttasaaren Shakkikerho järjestää 20.4.2011 klo 18.45 alkaen Skotlantilaisen avauksen teematurnauksen, jossa kaikki pelit alkavat yllä olevasta asemasta 1.e4 e5 2.Rf3 Rc6 3.d4 exd4 4.Rxd4 ja mustan siirto. Avauksen ideoita ja päämuunnelmia esittelee ennen turnausta Matti Varjokallio klo 18.30 alkaen. Turnaukseen on vapaa pääsy kaikille Skottilaisesta kiinnostuneille pelaajille!
http://lauttsk.blogspot.com/2011/04/sko ... teema.html

Toivo Pudas
Viestit: 3098
Liittynyt: 26 Touko 2010 16:12
Paikkakunta: Espoo

Re: Huhtikuun shakkikalenteria

Lukematon viesti Kirjoittaja Toivo Pudas » 18 Huhti 2011 00:42

Levoranta-turnaus 2011
A-ryhmä
LOPPUTULOKSET 7. KIERROKSEN JÄLKEEN
Cross-table (players' numbers in order of ranking) Points Buchholz Buchholz
1. Pohjala Henri VammSK 7.0 26.00 20.00
B+ 23 W+ 11 B+ 8 W+ 2 B+ 4 W+ 6 B+ 7
2. Luukkonen Tommi HSK 5.0 30.50 20.50
W+ 18 B+ 10 W+ 6 B- 1 W+ 5 W- 4 B+ 8
3. Karttunen Mika TammerSH 5.0 25.50 18.00
B= 17 W+ 16 B- 7 W= 11 B+ 15 W+ 9 B+ 4
4. Niemi Mikko VammSK 4.5 30.00 20.00
B= 16 W+ 19 B+ 17 W+ 7 W- 1 B+ 2 W- 3
5. Sisättö Olli TammerSH 4.5 24.00 16.50
W- 10 B= 21 W+ 20 B+ 18 B- 2 W+ 17 B+ 6
6. Sipilä Vilka TuTS 4.0 31.50 21.00
B+ 15 W+ 9 B- 2 W+ 8 B+ 12 B- 1 W- 5
7. Köykkä Pekka TammerSH 4.0 30.00 20.00
B= 19 W+ 14 W+ 3 B- 4 W= 10 B+ 12 W- 1
8. Lehtinen Heikki TammerSH 4.0 29.50 19.50
W+ 12 B+ 13 W- 1 B- 6 W+ 16 B+ 10 W- 2
9. Ahvenjärvi Jani TammerSH 4.0 23.00 17.00
W+ 21 B- 6 W- 12 B+ 23 W+ 13 B- 3 W+ 14
10. Korhonen Pasi ESK 3.5 27.50 19.50
B+ 5 W- 2 B= 11 W+ 17 B= 7 W- 8 W= 13
11. Nokso-Koivisto Aki LoimSK 3.5 24.50 17.50
W+ 24 B- 1 W= 10 B= 3 W- 14 B= 16 W+ 22
12. Lehtimäki Tero VammSK 3.5 24.00 19.00
B- 8 W+ 23 B+ 9 B+ 13 W- 6 W- 7 B= 15
13. Alho Sauli VammSK 3.5 24.00 17.50
B+ 22 W- 8 B+ 15 W- 12 B- 9 W+ 19 B= 10
14. Kiltti Jyrki TammerSH 3.5 23.00 16.50
W= 20 B- 7 W= 21 W= 16 B+ 11 W+ 18 B- 9
15. Tanni Kalle VammSK 3.5 21.50 16.50
W- 6 B+ 24 W- 13 B+ 21 W- 3 B+ 20 W= 12
16. Elomaa Arto JärvSK 3.0 26.00 18.50
W= 4 B- 3 W+ 22 B= 14 B- 8 W= 11 B= 18
17. Kivipelto Kaj KS-58 3.0 25.50 18.00
W= 3 B+ 20 W- 4 B- 10 W+ 22 B- 5 W= 21
18. Setälä Touko TuTS 3.0 22.50 16.50
B- 2 W= 22 B+ 19 W- 5 W+ 23 B- 14 W= 16
19. Peltomäki Jarmo VSS 3.0 20.50 16.00
W= 7 B- 4 W- 18 B= 20 W+ 21 B- 13 B+ 24
20. Auvinen Esa ESK 3.0 18.50 14.00
B= 14 W- 17 B- 5 W= 19 B+ 24 W- 15 B+ 23
21. Korhonen Aki ESK 2.5 21.50 17.00
B- 9 W= 5 B= 14 W- 15 B- 19 W+ 24 B= 17
22. Mäntyniemi Jaakko TammerSH 2.5 17.00 13.50
W- 13 B= 18 B- 16 W+ 24 B- 17 W+ 23 B- 11
23. Palmo Pentti EurSK 1.0 23.00 16.00
W- 1 B- 12 W+ 24 W- 9 B- 18 B- 22 W- 20
24. Sandholm Kalevi UudSK 0.0 19.00 14.50
B- 11 W- 15 B- 23 B- 22 W- 20 B- 21 W- 19


Levoranta-turnaus 2011
B-ryhmä
LOPPUTULOKSET 7. KIERROKSEN JÄLKEEN
Cross-table (players' numbers in order of ranking) Points Buchholz Buchholz
1. Pukkinen Seppo HyvSK 6.0 29.00 21.00
W+ 36 B+ 21 W+ 29 B+ 9 W= 4 B+ 5 W= 3
2. Virtanen Teemu NurmSK 6.0 27.50 20.00
W+ 22 B+ 40 W- 9 B+ 29 W+ 6 B+ 10 W+ 8
3. Taivainen Kari RSY 5.5 27.00 19.00
W- 20 B+ 43 W+ 30 B+ 17 W+ 9 W+ 16 B= 1
4. Poranen Timo Moukat 5.0 32.00 23.00
W+ 11 B= 16 W+ 31 W+ 5 B= 1 B= 8 W= 7
5. Salminen Aku JämSS 5.0 29.00 20.00
W+ 30 B+ 23 W+ 17 B- 4 W+ 20 W- 1 B+ 18
6. Järnström Henrik G 5.0 27.00 18.50
B= 25 W+ 38 B= 12 W+ 37 B- 2 W+ 19 B+ 16
7. Marttinen Jussi JoeSK 5.0 25.50 19.00
W+ 24 B+ 46 W= 8 B- 16 W+ 22 B+ 23 B= 4
8. Rintakoski Pentti VammSK 4.5 31.00 22.50
B+ 39 W+ 18 B= 7 W+ 12 B= 16 W= 4 B- 2
9. Pursiainen Erkki Taraus 4.5 30.00 21.50
B+ 42 W+ 37 B+ 2 W- 1 B- 3 W+ 33 B= 14
10. Mäkinen Erkki NoPY 4.5 29.00 20.00
B+ 35 W- 12 B+ 19 W= 21 B+ 13 W- 2 B+ 24
11. Maier Gerhard VammSK 4.5 27.50 20.50
B- 4 W+ 45 B= 14 W+ 15 B+ 12 W- 18 B+ 31
12. Lindholm Pertti HyvSK 4.5 27.50 20.50
W+ 44 B+ 10 W= 6 B- 8 W- 11 B+ 25 W+ 20
13. Mäensivu Matti VammSK 4.5 25.00 17.50
W+ 26 B= 31 W- 16 B+ 34 W- 10 B+ 21 W+ 22
14. Raitanen Markku JyS 4.5 24.50 17.50
W- 17 B+ 41 W= 11 B= 24 W+ 37 B+ 30 W= 9
15. Hytönen Timo MikkSK 4.5 23.00 16.00
W+ 41 B- 17 W= 24 B- 11 W+ 36 B+ 38 W+ 23
16. Kajanoja Kari PaimSK 4.0 31.50 24.00
B+ 45 W= 4 B+ 13 W+ 7 W= 8 B- 3 W- 6
17. Jokinen Erkki JämSS 4.0 29.50 21.00
B+ 14 W+ 15 B- 5 W- 3 B- 18 B+ 34 W+ 29
18. Karppinen Martti LahSK 4.0 28.00 20.50
W+ 19 B- 8 W+ 36 B- 20 W+ 17 B+ 11 W- 5
19. Toropainen Jarkko HyvSK 4.0 24.50 17.50
B- 18 W+ 39 W- 10 B+ 43 W+ 28 B- 6 W+ 30
20. Tuomisto Kalevi VammSK 3.5 28.00 20.00
B+ 3 W- 29 B+ 38 W+ 18 B- 5 W= 26 B- 12
21. Heikkilä Raine PorvSK 3.5 28.00 19.50
W+ 28 W- 1 B+ 25 B= 10 W- 23 W- 13 B+ 36
22. Jakovaara Mika PSY 3.5 27.50 19.00
B- 2 W+ 42 B+ 35 W+ 33 B- 7 W= 24 B- 13
23. Siponen Eero Taraus 3.5 25.50 19.50
B+ 47 W- 5 B= 32 W+ 26 B+ 21 W- 7 B- 15
24. Paunu Toivo EurSK 3.5 25.00 20.00
B- 7 W+ 48 B= 15 W= 14 B+ 32 B= 22 W- 10
25. Henriksson Heikki EurSK 3.5 23.50 16.50
W= 6 B= 27 W- 21 B= 36 W+ 43 W- 12 B+ 39
26. Valo Veikko PSY 3.5 23.00 16.00
B- 13 W= 32 W+ 40 B- 23 W+ 41 B= 20 W= 28
27. Vesander Pentti EurSK 3.5 20.00 14.00
B= 32 W= 25 B- 37 W- 30 B+ 42 W= 39 B+ 33
28. Nokso-Koivisto Valtt LoimSK 3.5 19.00 14.00
B- 21 B- 36 W+ 47 W+ 35 B- 19 W+ 46 B= 26
29. Helander Olli VammSK 3.0 27.50 19.50
W+ 43 B+ 20 B- 1 W- 2 B- 33 W+ 32 B- 17
30. Kvist Edvi Taraus 3.0 26.50 20.00
B- 5 W+ 47 B- 3 B+ 27 W+ 31 W- 14 B- 19
31. Heino Aimo LahS 3.0 25.50 18.00
B+ 33 W= 13 B- 4 W= 32 B- 30 B+ 37 W- 11
32. Pirttimäki Mika JYS 3.0 22.00 16.50
W= 27 B= 26 W= 23 B= 31 W- 24 B- 29 W+ 44
33. Lamminmäki Oiva JYS 3.0 22.00 16.00
W- 31 B+ 34 W+ 46 B- 22 W+ 29 B- 9 W- 27
34. Saharinen Petri HSK 3.0 22.00 15.00
B- 37 W- 33 B+ 39 W- 13 B+ 35 W- 17 B+ 38
35. Tammi Tauno EurSK 3.0 21.00 14.50
W- 10 B+ 44 W- 22 B- 28 W- 34 B+ 41 W+ 43
36. Rautarinta Pentti PaimSK 2.5 27.50 19.00
B- 1 W+ 28 B- 18 W= 25 B- 15 B+ 40 W- 21
37. Inkinen Alpo HyvSK 2.5 26.00 18.50
W+ 34 B- 9 W+ 27 B- 6 B- 14 W- 31 B= 42
38. Tuominen Esa TammerSH 2.5 22.00 15.50
W= 40 B- 6 W- 20 B+ 44 B+ 46 W- 15 W- 34
39. Poranen Niko TammerSH 2.5 20.50 16.00
W- 8 B- 19 W- 34 B+ 48 W+ 44 B= 27 W- 25
40. Keipi Jaakko LahS 2.5 20.50 13.00
B= 38 W- 2 B- 26 W- 42 B+ 45 W- 36 B+ 46
41. Särkilahti Osmo MatSK 2.5 20.00 14.50
B- 15 W- 14 B+ 45 W= 46 B- 26 W- 35 B+ 47
42. Paasikangas Eino LoimSK 2.5 18.50 14.00
W- 9 B- 22 W- 44 B+ 40 W- 27 B+ 48 W= 37
43. Louhi Tapio TUTS 2.0 21.00 15.50
B- 29 W- 3 B+ 48 W- 19 B- 25 W+ 45 B- 35
44. Elomaa Veli JärvSK 2.0 19.00 13.50
B- 12 W- 35 B+ 42 W- 38 B- 39 W+ 47 B- 32
45. Nokso-Koivisto Marku LoimSK 2.0 16.50 12.00
W- 16 B- 11 W- 41 B+ 47 W- 40 B- 43 W+ 48
46. Kivimäki Raimo LoimSK 1.5 19.00 14.00
W+ 48 W- 7 B- 33 B= 41 W- 38 B- 28 W- 40
47. Järvensivu Luukas TammerSH 1.0 16.50 13.00
W- 23 B- 30 B- 28 W- 45 W+ 48 B- 44 W- 41
48. Järvensivu Noa TammerSH 0.0 15.00 10.50
B- 46 B- 24 W- 43 W- 39 B- 47 W- 42 B- 45

Toivo Pudas
Viestit: 3098
Liittynyt: 26 Touko 2010 16:12
Paikkakunta: Espoo

Re: Huhtikuun shakkikalenteria

Lukematon viesti Kirjoittaja Toivo Pudas » 19 Huhti 2011 08:27

http://psshakki.blogspot.com/

Käenpesäturnaus Shakkilaakso ry 16-17.4.2011
TASASELOTURNAUS. LOPPUTULOKSET

A-RYHMÄ
1 Marjusaari Eero KokkSK 2085 v+ 8 m= 6 m+ 2 v+ 7 m+ 3 4.5 2107
2 Sassi Pekka RovSK 1921 v+10 m= 8 v- 1 m= 6 v+ 9 3.0 1944
3 Nyström Jarno RaahLi 1857 m= 9 v= 7 v+ 4 m+15 v- 1 3.0 1870
4 Sikkilä Jarmo Shlaak 1729 m= 5 v+16 m- 3 v+17 m=11 3.0 1738
5 Salo Simo OSS 1743 v= 4 m=11 v+15 m-10 v+17 3.0 1748
6 Sassi Matti OSS 1938 m= 7 v= 1 m= 8 v= 2 m=10 2.5 1948
7 Peltomaa Jukka RaahLi 1966 v= 6 m= 3 v+10 m- 1 v= 8 2.5 1966
8 Huovinen Jere Sh-77 2056 m- 1 v= 2 v= 6 m+ 9 m= 7 2.5 2042
9 Ketelimäki Teemu RaahLi 1821 v= 3 m=10 m+16 v- 8 m- 2 2.0 1817
10 Sarkkinen Heikki RaahLi 1897 m- 2 v= 9 m- 7 v+ 5 v= 6 2.0 1879
B-RYHMÄ
11 Jylhä-Ollila Kaarlo Shlaak 1549 m+17 v= 5 m=12 v+16 v= 4 3.5 1627
12 Korkiakoski Vesa Shlaak 1532 v+14 m-15 v=11 m+19 v+20 3.5 1572
13 Sjöskog Tommy JakSK 1483 m+19 v-17 m+20 v+18 m-16 3.0 1514
14 Havela Jari SeinSK 1542 m-12 v+18 m-17 v+20 m+19 3.0 1548
15 Kangas Ari Shlaak 1625 m-16 v+12 m- 5 v- 3 m+18 2.0 1608
16 Kumpuniemi Tapio KemTS 1662 v+15 m- 4 v- 9 m-11 v+13 2.0 1637
17 Ruokamo Vesa KemTS 1620 v-11 m+13 v+14 m- 4 m- 5 2.0 1595
18 Väisänen Voitto KaSY 1424 v=20 m-14 v+19 m-13 v-15 1.5 1402
19 Valasmo Juhana KemTS 1451 v-13 m+20 m-18 v-12 v-14 1.0 1391
20 Ketola Jukka Shlaak 1399 m=18 v-19 v-13 m-14 m-12 0.5 1336

Avoin Pohjois-Suomen mestaruus korkeintaan 15-vuotiaille

Erikseen pelattuun nuorten turnaukseen osallistui 4 koululaista Oulaisista. Hieno juttu! Miettimisajat olivat 60 + 60 minuuttia koko peliin.
Tulokset 1) Markus Soukka 2,5/3 p 2) Anders Nikula 2,5 3) Adele Nikula 1 ja 4) Emma Portti 0

Nuorten turnaus oli varsin jännittävä ja tasainen piste-eroista huolimatta. Voitto ratkaistiin 5 min pikapelillä, joka ratkesi Markuksen voittoon virhesiirrolla, kun Andersin kuningas jäi shakkiin kellon painamisen jälkeen.

Toivo Pudas
Viestit: 3098
Liittynyt: 26 Touko 2010 16:12
Paikkakunta: Espoo

Re: Huhtikuun shakkikalenteria

Lukematon viesti Kirjoittaja Toivo Pudas » 19 Huhti 2011 10:31

http://www.kolumbus.fi/shakki.koti/kuts ... -kutsu.htm

HSL:N PÄÄSIÄISTURNAUS

Shakkikodissa 21.-25.4.2011


KILPAILUMUOTO JA RYHMÄJAKO

Helsingin Shakkiliitto järjestää perinteisen selokelpoisen pääsiäisturnauksen kolmessa ryhmässä.

M-ryhmä pelataan kahdeksan (8) pelaajan täyskierroskilpailuna.
Loput pelaajat (jotka eivät voi osallistua nuorten ryhmään) pelaavat 7-kierroksen vajaakierrosturnauksen avoimessa ryhmässä.
M-ryhmän ja avoimen ryhmän tulokset lasketaan sekä kansainväliseen (elo) että kotimaiseen (selo) vahvuuslukulaskentaan.
Vuonna 1997 ja sen jälkeen syntyneet (alle 14-vuotiaat) pelaavat omassa ryhmässään 5-7 -kierroksisen kilpailun.
Mikäli tähän ryhmään ilmoittautuu vähemmän kuin viisi pelaajaa, he pelaavat avoimessa ryhmässä.
Paras alle 14-vuotias kuitenkin palkitaan erikoispalkinnolla.

PELIPAIKKA

Shakkikoti, Haapaniemenkatu 14A, Helsinki.

PELINOPEUS

Jatkuva peliaika 90'/40z +30' + 30"/1z (ns. Fide -ajat)

ILMOITTAUTUMINEN

Keskiviikkoon 20.4. mennessä, joko sähköpostitse tai puhelimitse.
Pankkiin ilmoittauduttaessa on osanottomaksu maksettava viimeistään perjantaina 15.4.
Mukaan otetaan korkeintaan 70 pelaajaa ilmoittautumisjärjestyksessä.

OSANOTTOMAKSUT

35 euroa (avoimessa ryhmässä pelaavat nuoret eli 1991 ja jälkeen syntyneet 20 euroa)
Alle 14-vuotiaiden ryhmässä pelaavat nuoret maksavat 16 euroa.
Jälki-ilmoittautumislisä 7 euroa kaikilta (mikäli mukaan mahtuu).

Osanottomaksun voi maksaa pelipaikalla tai etukäteen HSL:n pankkitilille
Sampo 800010-70337606 viimeistään perjantaina 15.4.
Maksettaessa pyydetään käyttämään viitenumeroa 1012 !!

AIKATAULUT

Torstai 21.4. klo 16.30-17.30 osanoton varmistus, klo 18.00-23.00 1.kierros
Perjantai 22.4. klo 10.00-15.00 2.kierros, klo 16.00-21.00 3.kierros
Lauantai 23.4. klo 16.00-21.00 4.kierros
Sunnuntai 24.4. klo 10.00-15.00 5.kierros, klo 16.00-21.00 6.kierros
Maanantai 25.4. klo 10.00-15.00 7.kierros, noin klo 15.20 palkintojen jako.

Kierrosten päättymisaika on arvioitu!


Sähköposti: shakki.koti(at)kolumbus.fi
Puhelin: 050-9310608 (Timo Munukka) tai 050-4002855 (Shakkikoti)

Jussi Hämäläinen
Viestit: 330
Liittynyt: 10 Joulu 2010 13:19
Paikkakunta: Turku

Re: Huhtikuun shakkikalenteria

Lukematon viesti Kirjoittaja Jussi Hämäläinen » 21 Huhti 2011 09:50

(En nyt jaksa tätä varten luoda omaa ketjua ja tää taitaa olla lähinnä asiaa koskeva ketju, joten kirjoitan tänne)

SKSL:n kutsulistassa on mystinen turnaus nimeltä "2.-5.6. Nopean shakin festivaali (Vammala, VammSK)". Ilmeisesti nopean shakin SM-kisa siis? Linkkiä itse turnauskutsuun ei ole eikä Vammalan sivuilta löydy puolikasta sanaakaan asiasta. Onkohan kyseessä jokin tuupparipelaajilta salainen mittelö, kun kuitenkin itse turnaukseen on aikaa reilu kuukausi?

EDIT: foorumin voima on mahtava. Nyt kutsu on lisätty kutsuihin. Hienoa.

Vastaa Viestiin

Paikallaolijat

Käyttäjiä lukemassa tätä aluetta: Ei rekisteröityneitä käyttäjiä ja 29 vierailijaa